AGD - poradnik

Suszarka do bielizny ewakuacyjna czy kondensacyjna?

zdjęcie 1Obie suszarki różnią się między sobą sposobem obiegu powietrza i odprowadzania wilgoci
Kondensacyjna. Jak sama nazwa wskazuje, suszenie w tym przypadku związane jest z procesem kondensacji – czyli skraplania wody. System grzałek wytwarza wysoką temperaturę przy jednoczesnym wirowaniu bębna. Wydobywająca się z ubrań wilgoć, przetwarzana jest w parę wodną, a ta zostaje odprowadzona do specjalnego pojemnika, w którym gromadzi się w postaci cieczy (wody). Naczynie należy regularnie opróżniać. Takie rozwiązanie nie wymaga więc podłączania urządzenia do kanalizacji czy wentylacji. To najpopularniejszy rodzaj suszarek na rynku. Ich wybór jest też największy.

Ewakuacyjna. Do suszenia wykorzystuje powietrze z otoczenia, w którym się znajduje. Para wodna

powstała w procesie suszenia, odprowadzana jest na zewnątrz specjalnym przewodem, sprzedawanym zazwyczaj w komplecie z suszarką. Małe pomieszczenia wymagają dodatkowo, podłączenia suszarki do przewodów wentylacyjnych.

Użytkownicy suszarek wskazują zwykle na kondensacyjne, jako łatwiejsze w montażu i obsłudze.

Jaka szczoteczka do zębów najlepsza?

szczoteczka do zębówNie ma takich wyników specjalistycznych badań, które jednoznacznie potwierdzałyby wyższą skuteczność szczoteczek elektrycznych w pielęgnacji i utrzymywaniu higieny w jamie ustnej. Specjaliści twierdzą, że takie same efekty można uzyskać za pomocą poprawnie używanej szczoteczki manualnej. Pomimo tego – szczoteczki elektryczne mają ogromną rzeszę swoich zwolenników. Są bowiem wygodniejsze w stosowaniu, gdyż praktycznie nie wymagają od użytkownika wykonywania żadnych ruchów, mających na celu umycie zębów. Złośliwi mawiają, że w takim razie jest to rozwiązanie dla leniwych. Zwolennicy jednak odpierają zarzuty, twierdząc iż rozwiązanie pasuje bardziej dla osób praktycznych, ceniących swój prywatny czas i wygodę.

Jak używać szczoteczki elektrycznej?

szczoteczka do zębówUżytkowanie szczoteczki elektrycznej sprowadza się do tego samego celu, co użytkowanie szczoteczki tradycyjnej. Celem tym jest utrzymanie higieny w jamie ustnej. Jednak każdorazowe użycie urządzenia elektrycznego jest łatwiejsze i nie wymaga żadnego wysiłku. Szczoteczki elektrycznej nie trzeba bowiem dociskać do czyszczonej powierzchni zębów, ani wykonywać nią żadnych ruchów. Trzeba jednak pamiętać o jej ładowaniu po użyciu, jeżeli jest urządzeniem akumulatorowym. Wówczas szczotkę odkłada się na bazę zasilaną prądem i jej akumulatory zostają naładowane. Bez ładowania można używać szczoteczek sieciowych oraz szczoteczek na baterie. Jeżeli nie wyjeżdżamy często w podróże – szczoteczki sieciowe są dość dobrym rozwiązaniem. Nie poleca się natomiast szczoteczek na baterie, ponieważ ich zasilanie wymaga bardzo częstej wymiany na nowe.

Zobacz także