Nowoczesne urządzenia do pielęgnacji ciała i twarzy w domu

Wojciech Lechowski
Fototerapia to terapia światłem LED, która zapobiega starzeniu się skóry.
Fototerapia to terapia światłem LED, która zapobiega starzeniu się skóry. Mysid Wikipedia
Kosmetyka i kosmetologia to aktualnie bardzo prężnie rozwijające się branże. W dzisiejszych czasach każda kobieta chce wyglądać pięknie i jak najdłużej cieszyć się doskonałą kondycją skóry. Dlatego coraz chętniej korzystają z zabiegów pielęgnacyjnych oferowanych przez profesjonalne salony urody. Takie usługi wciąż są jednak dość drogie. Antidotum na powyższy problem stanowią urządzenia do pielęgnacji ciała i twarzy, które można używać w zaciszu własnego domu.

Wprawdzie skuteczność domowej dbałości o idealny wygląd skóry zawsze jest niższa niż efektywność profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych w gabinetach odnowy biologicznej, ale obydwie drogi w kierunku piękna można rozsądnie łączyć z sobą. Zaoszczędzimy w ten sposób nieco środków finansowych, a nasza skóra będzie na bieżąco właściwie zadbana. Musimy jednak pamiętać, że samodzielne stosowanie dostępnych na rynku przyrządów kosmetycznych powinno odbywać się odpowiedzialnie. Przede wszystkim należy dokładnie czytać producenckie instrukcje, dobierać urządzenia do potrzeb i właściwości skóry oraz nie przesadzać z częstotliwością wykonywania zabiegów.

Roller z mikroigłami

Roller dermatologiczny to niedużych rozmiarów wałeczek, wyposażony w mikroigiełki, które służą do delikatnego nakłuwania naskórka. Aktualnie tego typu przyrządy oferuje wiele firm, a koszt nabycia urządzenia kształtuje się w granicach 100 zł. Mikronakłuwanie skóry zmusza ją do naturalnej i samodzielnej odnowy. Zabieg poprawia wchłanialność kosmetyków oraz sprawia, że skóra staje się zdrowsza, bardziej wygładzona i jędrniejsza. Wałeczek jest szczególnie polecany do zwalczania cellulitu oraz redukowania zmarszczek, blizn i rozstępów. Należy stosować go regularnie (codziennie po kilka – kilkanaście minut). Po zabiegu nie powinno się eksponować skóry na intensywnym słońcu. Mikronakłucia nie są też wskazane dla kobiet w ciąży. Nie mogą ich również wykonywać osoby borykające się ze stanami zapalnymi, ranami, otarciami oraz z trądzikiem ropnym.

Uwaga! Roller należy utrzymywać w należytym stanie higienicznym (zgodnie ze wskazaniami producenta). Konieczne jest również przestrzeganie zalecenia, iż może korzystać z niego wyłącznie jedna osoba.


Produkty do pielęgnacji twarzy i ciała należy utrzymywać w czystości i nejlepiej aby były używane przez jedną osobę.
Produkty do pielęgnacji twarzy i ciała należy utrzymywać w czystości i nejlepiej aby były używane przez jedną osobę. Stux Pixaday

Urządzenia do oddziaływania na skórę ultradźwiękami (peeling kawitacyjny i sonoforeza)

Fale ultradźwiękowe są w kosmetyce wykorzystywane od dawna. Większość z nas zna ich dobroczynne działanie oczyszczające, regenerujące, wygładzające i  poprawiające koloryt skóry. Profesjonalne zabiegi czynią w powyższym zakresie prawdziwe cuda. Domowe urządzenie do peelingu kawitacyjnego i sonoforezy jest z pewnością mniej efektywne, ale także przynosi poprawę dotychczasowego wyglądu skóry.

Peeling kawitacyjny polega na potraktowaniu wilgotnej cery falami ultradźwiękowymi. Do wykonania  zabiegu potrzebny jest zatem aparat, który takie fale wytwarza. Do domowego peelingu kawitacyjnego służy proste urządzenie zakończone szpatułką, którą delikatnie przesuwamy po wilgotnej skórze. Zabieg jest bezbolesny i daje doskonałe rezultaty. Skóra staje się gładsza, dokładnie oczyszczona, rozjaśniona i zregenerowana oraz gotowa do przyjęcia preparatów intensywnie nawilżających.

Za pomocą tego samego sprzętu można również głęboko aplikować inne substancje aktywne zawarte w kosmetykach. Zabieg ten nosi nazwę sonoforezy. Polega na przygotowaniu skóry ultradźwiękami do przyjęcia potrzebnych preparatów odżywczych, regenerujących i innych. Przy okazji zabiegu skóra poddawana jest głębokiemu i delikatnemu masażowi, który poprawia przepływ krwi i powoduje regenerację komórek.

Uwaga! Aparatów wytwarzających fale ultradźwiękowe nie powinny stosować kobiety w ciąży oraz osoby z nadciśnieniem i chorobami serca (zwłaszcza z rozrusznikiem). Przeciwwskazaniem są także obrzęki i uszkodzenia oraz rany skórne (w miejscu planowanego zabiegu).

Urządzenia wytwarzające mikroprądy (darsonvale)

Lecznicze mikroprądy, tzn. prądy o małym natężeniu i wysokiej częstotliwości działają na skórę rozgrzewająco, bakteriobójczo oraz zwiększają wchłanianie przez nią substancji aktywnych. Podczas zabiegu wytwarzane są cząsteczki ozonu, który jak wiadomo doskonale dezynfekuje i posiada właściwości antybakteryjne. W efekcie skóra staje się bardziej ukrwiona, pory są ściągnięte, a wydzielanie sebum zahamowane. Stąd właśnie zabieg ozonowania szczególnie poleca się podczas walki z trądzikiem. Jednak nie tylko. Mikroprądy działają również ujędrniająco i uczestniczą w redukcji zmarszczek. Po ich zastosowaniu martwy naskórek szybciej złuszcza się, a skóra zaczyna wyglądać zdrowiej i promienniej.

Urządzenia do darsonwalizacji mają na ogół w swoim wyposażeniu przynajmniej kilka różnych końcówek zwanych pelotami. Końcówki te można również dokupić oddzielnie. Spłaszczone koło służy do stosowania na większych obszarach ciała, zaś małe i podłużne końcówki wykorzystuje się do oddziaływania punktowego, np. do zwalczania pojedynczych wyprysków skórnych, leczenia opryszczki wargowej, itp. W zestawach końcówek znajduje się też najczęściej specjalny grzebień do stosowania na skórze głowy. Darsonwalizacja jest bowiem pomocna przy ogólnej regeneracji włosów i wykazuje skuteczność podczas leczenia łysienia.

Uwaga! Wykonywanie darsonwalizacji obowiązują te same przeciwwskazania, które zostały wymienione w stosunku do korzystania z aparatów ultradźwiękowych. Ponadto, nawet osoby zdrowe powinny zachowywać umiar i zdrowy rozsądek wobec częstotliwości stosowania zabiegów z udziałem ozonu. Z pewnością nie jest to zabieg mogący stanowić część codziennej pielęgnacji skóry.

Mini kombajny kosmetyczne

Pod nieco kolokwialnym określeniem mini kombajnu kosmetycznego kryje się wielofunkcyjne urządzenie do pielęgnacji ciała i twarzy. Taki sprzęt kosztuje na ogół sporo (kilkaset złotych i więcej), ale umożliwia wykonywanie różnorodnych zabiegów. Jeszcze do niedawana były to urządzenia zarezerwowane wyłącznie dla profesjonalnych salonów odnowy biologicznej. Dziś można wykorzystywać je również w zaciszu własnego domu. Różnią się od siebie odmiennością funkcji oraz ich ilością. Ciekawą propozycję rynkową stanowi mini kombajn kosmetyczny, za pomocą którego możemy pielęgnować nasze ciało aż na pięć różnych sposobów. Należą do nich:

  • ultradźwiękowy zabieg mezoterapii bezigłowej (bardzo pomocny przy zwalczaniu cellulitu i podczas redukcji zmarszczek);
  • jonoforeza jonami dodatnimi i ujemnymi (jonizacja dodatnia oczyszcza i otwiera pory skórne oraz wspomaga pigmentację skóry; jonizacja ujemna – rozjaśnia przebarwienia, regeneruje uszkodzone włókna oraz wspomaga odżywianie głębszych warstw skórnych;
  • fototerapia (terapia światłem LED, która zapobiega występowaniu na skórze efektów starzenia, tzn. poprawia owal twarzy, niweluje sińce pod oczami, redukuje zmarszczki, itp.);
  • masaż mikrofalowy (zabieg poprawiający produkcję kolagenu i tym samym podtrzymujący zdrowy i młody wygląd skóry przez długi czas).

Uwaga! Również i z tych zabiegów nie każdy może bezpiecznie korzystać. Dlatego decydując się wielofunkcyjne urządzenie do domowej pielęgnacji skóry należy starannie zapoznać się zarówno z jego możliwościami, jak i z przeciwwskazaniami do wykonywania [/i]poszczególnych[i] zabiegów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-lazienki.pl e-lazienki.pl