Style i trendy - poradnik

Odważne kolory w łazience

kolor do łazienkiNiektórzy z nas wręcz uwielbiają odważne intensywne barwy. Jednak w obawie przed nieudaną aranżacją – nie stosują ich w swoich wnętrzach. Użycie mocnych kolorów w łazience jest modne już od dłuższego czasu, ale wymaga poczucia umiaru i znajomości podstawowych zasad aranżacji przestrzeni mieszkalnych. Intensywna czerwień, fiolet, wesoła lub morska zieleń, róż, a nawet czerń jak najbardziej mogą znaleźć się w naszych łazienkach. Nie powinny to być jednak kolory dominujące, a jedynie występujące jako dopełnienie całości i podkreślenie stylu, który tworzymy. Aby nie przesadzić z ilością intensywnych barw w łazience i nie stworzyć totalnie nieudanej aranżacji tego wnętrza – dobrze jest zaczerpnąć porady specjalisty. Profesjonalny projektant wnętrz, po spojrzeniu na przestrzeń swym fachowym okiem – podpowie nam, w którym miejscu łazienki i jaką intensywną barwę zastosować, aby pomieszczenie stało się bardziej indywidualne, ale jednocześnie nieprzytłaczające.

Jak wykonać prysznic bez brodzika?

zdjęcie 1Prace związane z powstaniem prysznica bez brodzika są niestety bardziej skomplikowane niż postawienie w łazience gotowej kabiny prysznicowej i podłączenie odpływu tradycyjnego brodzika do rury odpływowej. Jeśli jednak wykonie takiego prysznica jest możliwe ze względów technicznych warto przez nie przejść. Trudność polega głównie na tym, że instalacja odpływowa musi zostać umieszczona poniżej poziomu łazienkowej posadzki. Do powyższego celu wykorzystuje się specjalne systemy odwodnień prysznicowych. Można zastosować wpust podłogowy, odwodnienie liniowe lub łukowe. Każde z nich wymaga jednak wykonania innego spadku i innego jego kształtowania. Z tego też powodu prace związane z odprowadzeniem wody z prysznica bez brodzika najlepiej jest powierzyć doświadczonemu i wyspecjalizowanemu w powyższym zakresie fachowcowi.

Jak wykończyć prysznic bez brodzika?

płytki łazienkoweMożliwości na powyższe jest wiele. Prysznic bez brodzika może mieć dowolne wymiary oraz posiadać dowolnie zaplanowany kształt. Można urządzić go w niewykorzystanej dotychczas wnęce łazienkowej lub przeznaczyć na niego inne, bardziej przestronne miejsce. Rozwiązanie to jest w ostatnim czasie bardzo modne i cieszy się szerokim zainteresowaniem. Do wykończenia podłogi prysznica służą najczęściej płytki. Może to być jednak również kamień naturalny oraz inne materiały odporne na działanie wody, w tym np. drewno. Ścianki oddzielające strefę kąpielową od pozostałej części łazienki mogą być pełne lub przeszklone. W pierwszym przypadku wykańcza się je najczęściej glazurą, w drugim natomiast stosuje hartowane szkło lub luksfery. Taki prysznic może posiadać drzwi, albo pozostawać otwarty. W jednej i drugiej wersji jest z całą pewnością wygodniejszy w użytkowaniu aniżeli tradycyjne kabiny prysznicowe oparte na standardowych brodzikach.

Zobacz także