Armatura - poradnik

Na jakiej wysokości powinien znajdować się panel prysznicowy?

panel prysznicowy
Nowoczesny panel natryskowy
To zależy od dwóch rzeczy: od wysokości osób, które będą z niego korzystały oraz od tego, czy będą podczas masażu stały czy siedziały. Najlepszym rozwiązaniem jest więc wybór takiego panelu, który będzie miał dysze ulokowane na różnych wysokościach i wtedy trzeba jedynie odmierzyć zasięg każdej z nich, a potem zamocować panel tak, by strumienie obejmowały osoby niskie lub siedzące oraz te wyższe i stojące podczas masażu.

Jaki panel prysznicowy wybrać?

panel prysznicowyWybór panelu prysznicowego nie jest wcale łatwy, gdyż na rynku mamy bogatą ich ofertę. Różnią się ceną, materiałem z którego są zrobione, dodatkowymi funkcjami, kształtem. Oczywiście najważniejszą rzeczą jest jakość i materiał, z którego panel prysznicowy został wykonany, gdyż te właśnie cechy powodują, że jego używanie jest bezpieczne i komfortowe. Kolejną bardzo ważną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę to dysze do hydromasażu. Warto, aby głowice były regulowane oraz miały możliwość zmiany mocy strumienia wody dzięki czemu będziemy mogli wymasować konkretne partie ciała. Należy zwrócić również uwagę na wariant montażu naszego panelu, gdyż istnieją: narożne, ścienne oraz wolnostojące.

Jak naprawić spłuczkę?

Cieknąca spłuczka to zwykle wada armatury spustowej. Jeżeli nie minęły jeszcze 2 lata od daty zakupu spłuczki należy zgłosić reklamację (punkt sprzedaży lub AZS). Można spróbować oczyścić zawór spustowy z kamienia. Jeżeli produkt nie jest już objęty gwarancją i oczyszczenie armatury nie rozwiąże problemu, należy wymienić zawór na nowy.

spłuczka w toalecie

Zobacz także