Akcesoria - poradnik

Kiedy najlepiej zamontować lustro w łazience?

Lustro w łazience jest podstawowym elementem wyposażenia tego pomieszczenia. Montaż nie jest trudną rzeczą do wykonania, ale musimy pamiętać, że jest to rzecz, którą wykonujemy dopiero po położeniu glazury.

lustro w łazience

Hydroizolacja w łazienkach

prysznic bez brodzikaPrace związane z wykonaniem solidnej i starannej hydroizolacji łazienki są w przypadku pryszniców pozbawionych brodzika sednem i istotą komfortowego korzystania z kąpieli w przyszłości. Woda w żadnym razie nie może bowiem przeniknąć pod powierzchnię płytek. Dlatego też w takich sytuacjach nie izoluje się jedynie obszaru strefy kąpielowej, a całą powierzchnię podłogi w łazience. W obszarze planowanego prysznica izolację należy również nanieść na ściany. Wykonuje się ją przeważnie do wysokości około 1,5 m od poziomu podłogi. Materiałem izolacyjnym może być np. folia w płynie. W celu wzmocnienia izolacji wokół kanału odpływowego stosuje się też membranę wodoszczelną. Narożniki należy zabezpieczyć specjalną taśmą. Do klejenia i spoinowania płytek najlepiej jest wykorzystywać elastyczne spoiwa wodoszczelne.

Jakie rośliny nadają się do łazienki z oknem?

storczyk w łazience
Storczyki dobrze jest podlewać rano lub też przed południem, tak aby roślina zdążyła obeschnąć przed nocą.
Jeśli w domowej łazience jest okno – można w niej trzymać większość gatunków roślin doniczkowych. W pomieszczeniu tym panują bowiem znakomite dla roślinności warunki, tj. duża wilgotność i wysoka temperatura powietrza. Rośliny należy jedynie dobrać w zależności od usytuowania okna względem stron świata oraz wielkości pomieszczenia, którym dysponujemy. W niewielkich wnętrzach można hodować małe odmiany paproci, trzykrotkę, peperomię srebrzystą oraz wszelkiego rodzaju rośliny pnące, które mogą stać się przepiękną dekoracją łazienkowego okna. W jasnych łazienkach dobrze trzymają się też storczyki. W większych wnętrzach można ulokować azalię, anturium, filodendrona, cissusy i wiele innych odmian. Wybór warto uwarunkować od sposobu aranżacji łazienki oraz kierować się przy nim indywidualnymi upodobaniami.

Zobacz także