AGD - poradnik

Jak używać szczoteczki elektrycznej?

szczoteczka do zębówUżytkowanie szczoteczki elektrycznej sprowadza się do tego samego celu, co użytkowanie szczoteczki tradycyjnej. Celem tym jest utrzymanie higieny w jamie ustnej. Jednak każdorazowe użycie urządzenia elektrycznego jest łatwiejsze i nie wymaga żadnego wysiłku. Szczoteczki elektrycznej nie trzeba bowiem dociskać do czyszczonej powierzchni zębów, ani wykonywać nią żadnych ruchów. Trzeba jednak pamiętać o jej ładowaniu po użyciu, jeżeli jest urządzeniem akumulatorowym. Wówczas szczotkę odkłada się na bazę zasilaną prądem i jej akumulatory zostają naładowane. Bez ładowania można używać szczoteczek sieciowych oraz szczoteczek na baterie. Jeżeli nie wyjeżdżamy często w podróże – szczoteczki sieciowe są dość dobrym rozwiązaniem. Nie poleca się natomiast szczoteczek na baterie, ponieważ ich zasilanie wymaga bardzo częstej wymiany na nowe.

Czy szczoteczek elektrycznych mogą używać dzieci?

szczoteczki elektryczne dla dzieciSzczoteczki elektryczne mogą być używane przez dzieci, ale te, które ukończyły 3 lata. Nie poleca się szczoteczek elektrycznych do momentu, do którego zęby dziecka są szczotkowane przez jego rodzica. Stomatolodzy apelują także, aby i w późniejszym etapie życia dziecka przynajmniej próbować użytkować szczoteczkę tradycyjną. Wykształca ona bowiem w najmłodszych prawidłowe nawyki szczotkowania jamy ustnej. Taką postać rzeczy zmieniają jednak sytuacje, gdzie dziecko jest niepełnosprawne umysłowo, bądź ma trudności w czynnościach manualnych. Wówczas szczoteczka elektryczna jest wręcz polecanym rozwiązaniem. Szczoteczki dla dzieci posiadają główkę dostosowaną do mniejszych rozmiarów jamy ustnej oraz zdecydowanie delikatniejsze włosie

Waga łazienkowa – jaką kupić?

waga łazienkowaIstnieją dwa rodzaje wag łazienkowych, tj. wagi mechaniczne i wagi elektroniczne. Wag mechanicznych praktycznie już się nie kupuje, choć cały czas są dostępne w sprzedaży. Wagi elektroniczne są od nich dokładniejsze i mogą posiadać cały szereg funkcji dodatkowych. Podczas zakupu należy jednak zwrócić uwagę na parametry podstawowe. Należą do nich przede wszystkim zakres ważenia, jak również rodzaj platformy wagi, jej zasilanie i wyświetlacz. Zakres ważenia oznacza w wadze masę, jaką będzie ona w stanie odczytać. Do użytku domowego wystarczająca jest waga o maksymalnym obciążeniu do 150 kg. Istotna jest również trwałość i wytrzymałość materiału, z jakiego wykonano platformę wagi oraz ilość i rodzaj zastosowanych w urządzeniu baterii. Baterie te trzeba bowiem wymieniać w czasie użytkowania sprzętu, a to niesie z sobą określone koszty.

Zobacz także