Czyszczenie i konserwacja - poradnik

Jak czyścić i konserwować pralkę?

zdjęcie 1AGD, które codziennie używamy wymaga dbałości i od czasu do czasu konserwacji. Przed czyszczeniem pralki należy odłączyć ją od prądu. Od zewnątrz należy czyścić ją tylko ciepłą wodą i łagodnym środkiem czyszczącym. Zaleca się regularnie myć zasobnik na proszek i czyścić filtr
z pozostałości po praniu. Przy wodzie o wysokim stopniu twardości, warto stosować środek zmiękczający przy każdym praniu, by zapobiec osadzaniu się kamienia.

Jak pozbyć się żółtych zacieków na wannie?

Czysta i schludna łazienka to podstawa. Co w momencie kiedy nasza wanna jest już wysłużona i pojawiły się na niej żółte zacieki? Można je wyczyści się roztworem soli i tempertyny - po tym zabiegu wanna będzie znowu lśniąco biała.

Drugim sposobem jest spryskanie miejscowo octem i zetrzeć gąbeczką. Jeżeli to nie pomogło warto nalać do wanny wrzątek (wcześniej zatkać korkiem), butelkę octu i zostawić jak najdłużej się da. Po upływie dłuższego czasu wyszorować wanną gąbką lub druciakiem.

wanna

Sposób na lśniące baterie łazienkowe i kuchenne

Baterie łazienkowe wyglądają efektownie gdy są utrzymane w czystości. Jednak codziennie użytkowanie sprawia, że ciężko się brudzą i nie wyglądają ładnie. Aby baterie łazienkowe znowu błyszczały, wystarczy przetrzeć je szmatką nasączoną octem.

Bateria bezdotykowa z rączką prysznicową.

Zobacz także