AGD - poradnik

Co można odnowić przy pomocy golarki do tkanin?

zmechacony sweterPrzy pomocy zwykłej golarki do tkanin, tj. nie posiadającej regulacji strzyżenia – można odnowić jedynie odzież. Nadaje się ona bowiem głównie do materiałów, które nie posiadają dłuższego włosia. Usuniemy nią zatem zmechacenia z ulubionej marynarki, płaszcza, kurtki oraz swetra. Do usuwania nieestetycznych supełków z domowych tkanin dekoracyjnych – lepiej sprawdzi się golarka, która posiada regulowany poziom strzyżenia. Przy jej użyciu można odnowić domowy dywan, podniszczony chodnik, odświeżyć domowe koce, czy narzuty. Warto wiedzieć, że jeżeli w domu jest trzymany pies lub kot – zdecydowanie bardziej przydatna okaże się golarka, która dodatkowo usuwa sierść. Przy jej pomocy walka z zanieczyszczeniem tkanin jest zdecydowanie prostsza.

Jak kupić dobrą prostownicę?

zdjęcie 1Aby zakup prostownicy był udany i aby jak najmniej niszczyła ona nasze włosy – trzeba poznać kilka szczegółów dotyczących tych popularnych urządzeń. W prostownicy najważniejsze są płytki grzejne, które nagrzewają się do określonej temperatury i za pomocą których prostujemy włosy. Do włosów krótkich płytki te mogą być wąskie i krótkie. Jednak płytkami o takich rozmiarach trudno będzie nam wyprostować włosy długie. Niemniej ważny jest materiał, z jakiego wykonano owe płytki. Podczas zakupu zawsze należy to analizować. Na szczęście najbardziej niebezpieczne dla naszych włosów prostownice z płytkami metalowymi i aluminiowymi wycofano już z produkcji i takich urządzeń nie ma raczej w sklepach. Są natomiast prostownice z płytkami teflonowymi, ceramicznymi, tytanowymi, lustrzanymi, diamentowymi i turmalinowymi. Niekiedy stosuje się też dwojaki materiał do wykonania płytek prostownic. Płytki zawsze powinno się dobierać do indywidualnych potrzeb swoich włosów.

Jakie funkcje dodatkowe może posiadać prostownica?

zdjęcie 1Niekiedy o zakupie konkretnego modelu prostownicy decydują właśnie jej funkcje dodatkowe. Producenci urządzeń prześcigają się zatem w powyższym zakresie i starają się jak najbardziej urozmaicić swoje wyroby. Ciekawą propozycją są urządzenia z wymiennymi końcówkami. Wówczas w jednym sprzęcie mogą się zawierać aż trzy jego rodzaje, tj. prostownica, karbownica i lokówka. Ponadto prostownice mogą posiadać funkcję wytwarzania pary, jonizację, czy ultradźwięki, które nadają fryzurze idealnej gładkości. Można też nabyć prostownicę z podczerwienią, z kosmetykami do prostowania włosów oraz urządzenie, którym można prostować włosy mokre. Za pomocą określonego rodzaju prostownicy można także formować we włosach fale, jak również tworzyć nią loki.

Zobacz także