Wanny inne niż wszystkie - niecodzienne rozwiązania w łazience

1
Wanna asymetryczna
Nie musimy rezygnować z wanny kiedy mamy małą łazienkę. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie wanna narożna.

Wyobrażając sobie wannę, mamy zazwyczaj w pamięci klasyczny, regularny prostokątny kształt. I faktycznie, niegdyś były to najpopularniejsze modele wanien, jakie mogliśmy spotkać w polskich domach. Producenci jednak wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, dlatego oferują coraz ciekawsze rozwiązania, które można dopasować nawet do najbardziej niestandardowej łazienki.

Wanny asymetryczne ratunkiem dla nietypowej łazienki

Bardzo często zdarza się, że podczas urządzania mieszkania z małą łazienką, chcemy dodać jej trochę przestrzeni. W tej sytuacji mamy kilka wyjść. Możemy oczywiście wstawić do takiego małego wnętrza prysznic, najlepiej w opcji walk-in, jednak z czasem możemy tęsknić za relaksującymi kąpielami. Jak więc sobie radzić?

Wanny asymetryczne to idealne rozwiązanie, gdy chcemy cieszyć się komfortem długich kąpieli przy jednoczesnej oszczędności miejsca. Jeżeli cenimy sobie rozwiązania typu 2w1, warto pomyśleć o wannie asymetrycznej z kabiną, czyli dokupić parawan nawannowy. Gdy wybierzemy odpowiedni materiał z powłoką, która ułatwia czyszczenie drzwi, nie będziemy mieli też problemu z utrzymaniem czystości, co również ma duże znaczenie, zwłaszcza dla wiecznie zabieganych zwolenników szybkich rozwiązań.

Wanna półokrągła, okrągła czy prostokątna?

Producenci zaskakują nas różnymi opcjami wanien asymetrycznych, dzięki czemu mamy ogromny wybór tych elementów. Kształty bardziej owalne, okrągłe, kanciaste - każdy znajdzie coś dla siebie. Przy wyborze naszej wymarzonej wanny powinniśmy się kierować przede wszystkim kształtem i powierzchnią samej łazienki.

Skoro już wspomnieliśmy o gabarytach, do dużej łazienki nadają się idealnie wanny okrągłe lub owalne (polecamy zapoznać się z ofertą firmy KOŁO). Wanny okrągłe wyglądają dużo bardziej subtelnie i kobieco niż prostokątne, dlatego szczególnie dużym powodzeniem cieszą się wśród damskiej klienteli. Na pewno wzbudzą zainteresowanie każdego gościa i uświetnią wnętrze ciekawym designem, na którym przecież również zależy każdemu, kto urządza swoje mieszkanie.

To, że mamy mniejszą łazienkę, jednak nie znaczy, że kurczą nam się możliwości. Do niewielkich pomieszczeń pasować będzie za to wanna narożna. Te o niewielkich wymiarach mogą zająć nawet powierzchnię porównywalną z większym brodzikiem prysznicowym. Jak widać, wybór idealnej wanny wcale nie jest taki trudny i kłopotliwy, niezależnie od rozmiarów naszej łazienki.

 

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Źródło: KOŁO

Polecamy Ci również

Zobacz także