Wanna i prysznic – para dobrze dopasowana

Wanna i prysznic – para dobrze dopasowana

Prysznic służy dzisiaj głównie do szybkiej, porannej, orzeźwiającej kąpieli, natomiast wannę wykorzystuje się raczej wieczorem, do relaksu i odpoczynku.

Ponieważ funkcje prysznica i wanny są zupełnie inne, w dobrze wyposażonej, współczesnej łazience powinny się znaleźć oba te urządzenia. Idealnie, gdy będą do siebie pasowały stylistycznie. Producenci oferują wanny i brodziki prysznicowe, które można ze sobą harmonijnie łączyć.

Idealnie skomponowane
Specjalna, wzorniczo spójna linia produktów, których nazwy zaczynają się od przedrostka Cono to dzieło słynnego, mediolańskiego biura projektowego Sottsas Associati. Należy ona do programu Avantgarde firmy Kaldewei. Są to urządzenia przeznaczone dla miłośników nowoczesnego, purystycznego wzornictwa. Linia składa się z wanny Conoduo oraz brodzika prysznicowego Conoflat. Są one jednorodne pod względem wzornictwa, jak i funkcjonalności. Wyróżniają je proste, kubiczne kształty oraz charakterystyczną pokrywę odpływu zaprojektowaną na planie kwadratu, umieszczoną w centralnym miejscu dna. 

Wanna i prysznic – para dobrze dopasowana - zdjęcie 1 Wanna i prysznic – para dobrze dopasowana - zdjęcie 2

Atutem wanien Kaldewei Conoduo, wykonanych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm, jest to, że doskonale nadają się do kąpieli we dwoje. Umożliwiają to odpowiednio wyprofilowane oparcia pleców oraz odpływ umieszczony pośrodku dna.

Z kolei brodziki Kaldewei Conoflat mają idealnie płaską powierzchnię, która umożliwia bezprogowy montaż w płaszczyźnie podłogi. Swobodę ruchów pod prysznicem zapewnia idealne zintegrowanie pokrywy odpływu z powierzchnią dna. Brodziki, wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm, są przy tym zdecydowanie łatwiejsze do utrzymania w czystości niż urządzenia wykonane z innych materiałów, gdzie brud może wnikać w pory materiału oraz drobne zarysowania na powierzchni urządzenia. Nie ma tu też ryzyka odkładania się kamienia oraz wybarwiania fug, jak w przypadku wykonanych z płytek ceramicznych przestrzeni prysznicowych. Brodziki oferowane są w 17 różnych rozmiarach, od 80 x 90 cm do 100 x 140 cm oraz bogatej gamie kolorów: od bieli, przez czerń, aż po zestaw barw dopasowanych do aktualnych trendów w kolorystyce płytek ceramicznych.

Elegancja razy dwa
Z kolei brodziki Kaldewei Ladoplan idealnie komponują się z linią wanien Puro. Również te produkty przeznaczone są dla miłośników nowoczesnego, oszczędnego wzornictwa.

Wanna i prysznic – para dobrze dopasowana - zdjęcie 3 Wanna i prysznic – para dobrze dopasowana - zdjęcie 4

Wanna Puro jest prosta w formie - bez załamań i wgłębień, z pionowymi ścianami. Taki kształt gwarantuje bardzo obszerne wnętrze przy standardowych wymiarach zewnętrznych. Wybierając nawet niewielki rozmiar wanny mamy więc zapewniony komfort w kąpieli.

Brodzik Ladoplan pozwala na aranżację modnych dzisiaj, eleganckich przestrzeni prysznicowych w płaszczyźnie podłogi. Surowa elegancja formy współgra z klasycznym kształtem wanny. Odpływ usytuowany na boku brodzika, poza obszarem powierzchni użytkowej, został elegancko zamaskowany delikatną pokrywą. Dzięki specjalnemu kształtowi dna oraz zaletom stali emaliowanej brodzik jest łatwy do utrzymania w czystości.

Oceń artykuł
4,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Kaldewei

Polecamy Ci również

Zobacz także