Teakowe maty w łazience

Teakowe maty w łazience - zdjęcie 1
Teakowe maty – odporne na wilgoć z powodzeniem zastąpią nie tylko łazienkowy dywanik, ale również sprawdzą się jako antypoślizgowe wkładki w kabinach prysznicowych.

Teak to drewno rosnące w tropikach, charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na wilgoć, dużą stabilnością oraz niską kurczliwością. Wszystko to sprawia, że idealnie nadaje się do zastosowań w miejscach, gdzie może mieć kontakt z wodą.
Drewno egzotyczne jest obecnie bardzo modnym materiałem, chętnie wykorzystywanym przez projektantów do urządzania i dekoracji wnętrz.

Nie tylko maty
Mata może służyć jako wkładka pod prysznic – świetnie sprawdzi się zwłaszcza w kabinach, które montowane są bez brodzika. Można ją również położyć przy wyjściu z prysznica, gdzie będzie komfortowym oparciem dla mokrych stóp. Miłośnicy drewna teakowego oprócz mat znajdą w kolekcji „Teak” także akcesoria łazienkowe.

Teakowe maty w łazience - zdjęcie 2
Teakowe maty w łazience - zdjęcie 3

Mozaika w łazience
Teakowe „dywaniki” mogą tworzyć różne kompozycje i układy. Wszystko zależy od sposobu wykonania. Niezwykle efektownie wygląda mata o strukturze mozaiki. Jej niewątpliwą zaletą jest niejednorodna kolorystyka. Różnice w odcieniach poszczególnych kostek nie są celowym zabiegiem projektantów, a naturalną właściwością drewna. 

Bezpieczna
Dzięki przyssawkom umieszczonym na spodzie matę można przytwierdzić do podłoża bez obawy, że będzie się ślizgać, po gładkiej powierzchni glazury.

I choć drewno teakowe jest odporne na wilgoć, to częsty kontakt z wodą może je  nadmiernie wysuszać. Dlatego też producent zaleca raz na 2-3 tygodnie przecierać maty np. dziecięcą oliwką. Taka pielęgnacja pozwoli na długi czas zachować piękny wygląd i doskonałe właściwości drewna teakowego.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Zdjęcia: Coram Poland

Polecamy Ci również

Zobacz także