Tapeta do łazienki

28
Tapeta do łazienki
Tapeta do łazienki to sposób na dekorację ściany. Tapeta pasuje zarówno do łazienek w stylu klasycznym, jak i bardziej nowoczesnym.

Nie wiesz na jaki kolor pomalować ściany w łazience, a może szukasz innych rozwiązań aby ją upiększyć? Pomyśl o tapecie. Używamy jej zwykle do dekoracji ścian w salonie albo pokojach, ale możemy też przykleić w łazience.

Jaka tapeta do łazienki

Wybierając tapety powinniśmy wziąć pod uwagę przeznaczenie pomieszczenia, jego wielkość, kształt, kolory oraz wyposażenie. W przypadku łazienki najważniejszym warunkiem jest to czy tapeta jest wodoszczelna i odporna na zabrudzenia. Tutaj najlepiej sprawdzą się tapety winylowe oraz z włókna szklanego, które można dodatkowo malować. Takie tapety bez obaw można zmywać, nie szkodzi im też kontakt z wodą.

Dowiedz się więcej: Jak wybrać tapetę do łazienki

Tapeta do łazienki - jak ją zastosować

Równie ważne jest to, aby tapeta była ładna i przyciągała uwagę, dlatego proponujemy zastosować te z motywami roślinnymi, w pasy, ewentualnie inne, które wpadną Wam w oko. Pamiętajmy, że poziome pasy na tapecie sprawią, że łazienka będzie wydawała się szersza, co w przypadku małych łazienek jest szczególnie ważne. Natomiast motywy roślinne będą szczególnie dobrze wyglądały w łazienkach w stylu eko i jego odmianach.

Bardzo dobrze sprawdza się także połączenie płytek oraz tapety. Płytki warto zastosować w miejscach szczególnie narażonych na kontakt z wodą (nad umywalką, wanną, w kabinie prysznicowej), natomiast tapetę - tam, gdzie woda nie chlapie na ściany. Ważne też, żeby kolor i wzór płytek oraz tapety pasował do siebie. Współczesny design proponuje przeróżne wzory i faktury tapet, jest więc z czego wybierać.

 

 

 

 Oceń artykuł
4,73 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Łukasz Lamprycht

Polecamy Ci również

Zobacz także