Sztuka płytkowania

Sztuka płytkowania - zdjęcie 1Marek Kraska, Product Manager ds. Systemów Podłogowych

Układanie płytek ceramicznych w łazience to czynność, którą można wykonać samodzielnie. Powinniśmy jednak stosować się do określonych reguł oraz zachować dokładność. Z pomocą przychodzą również producenci materiałów budowlanych oferujący kompleksowe rozwiązania.

Krok po kroku
Prace związane z układaniem płytek ceramicznych w łazience zaczynamy od przygotowania podłoża. Musi być równe, mocne, oczyszczone z brudu, kurzu i resztek starej farby. Odpadające fragmenty tynku należy skuć, a ubytki wypełnić. Chłonne powierzchnie trzeba zagruntować. SłużąSztuka płytkowania - zdjęcie 2do tego specjalne, gotowe preparaty, które można nanosić pędzlem lub wałkiem. Układanie ceramiki powinniśmy zacząć od ścian, a dopiero później zająć się podłogą. Eliminujemy w ten sposób ewentualną możliwość uszkodzenia wcześniej położonych płytek na posadzce np. przy upadku jakiegoś ciężkiego przedmiotu. Przyklejanie rozpoczynamy od dołu do góry. Przed rozpoczęciem klejenia warto zamontować listwę startową i od niej rozpoczynać przyklejanie płytek.

Kompleksowe rozwiązania
Ważne jest, aby do przygotowania podłoża, klejenia i fugowania stosować wysokiej jakości materiały. Dzięki temu unikniemy sytuacji, gdzie płytki w naszej łazience zaczną odpadać, pękać lub wyglądać nieestetycznie.

Co nowego na rynku?
Baumacol to linia profesjonalnych produktów do układania ceramiki. System umożliwia klejenie płytek gresowych, szklanych, klinkierowych, kamiennych w każdym rodzaju pomieszczeń. W jego skład wchodzą również produkty do przygotowania podłoża, izolowania oraz fugowania.

Oceń artykuł
3,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Baumit

Polecamy Ci również

Zobacz także