Światło w łazience - wielka moc świetlika

Łazienka to miejsce w którym potrzebujemy dużo światła, najlepiej naturalnego. Dobrze oświetlona staje się dużo wygodniejsza i łatwiejsza w korzystaniu.

Jeśli chcesz by twoja łazienka była zalana przez naturalne światło najlepszym rozwiązaniem będzie świetlik – im większy tym lepiej. W dużych łazienkach często stosuje się duże okna, jednak świetlik to jeszcze lepszy pomysł. Rozprasza światło po całym pomieszczeniu dzięki czemu dociera ono do każdego kąta, tworząc jasną i przyjazną przestrzeń. Nie każda łazienka jednak pozwala na zamontowanie w niej dużego, dominującego świetlika. W takim przypadku lepiej wybrać mniejszy model.
Ważne jest, aby pamiętać o prawidłowej wentylacji pomieszczenia. Wilgoć gromadząca się w łazience może być niebezpieczna dla ścian, także zadbajmy o to, by okna w naszym świetliku otwierały się bezproblemowo, jak również by otwierały się niezależnie.

Dzięki dużej ilości światła, która wpada przez świetlik dostajemy dużo więcej możliwości jeśli chodzi o aranżację wnętrza czy zabawę fakturami. Delikatne linie zyskują na subtelności, a odważne pomysły dostają dodatkowego pazura. Jeśli bowiem doświetlamy każdy fragment pomieszczenia uwydatnia on wszystkie swoje zalety, ale także wady. Nie zapominajmy więc o tym.
Świetlik jest rozwiązaniem idealnym również wtedy, gdy łazienka przylega do pokoju gdzie użycie tradycyjnego okna jest niemożliwe. Jeśli dodać do tego biały wystrój uczynimy naszą łazienkę optycznie dużo większą, niż jest w rzeczywistości.
Jeśli miejsce na świetlik mamy tylko w rogu pomieszczenia przeznaczmy go na prysznic lub wannę – stworzy to wspaniałe połączenie.

 

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Magdalena Kolwaga

Źródło: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także