Pralki - inteligentne rozwiązania

Pralki - inteligentne rozwiązania

pralka w łazienceInteligencja już dawno przestała być cechą przypisywaną jedynie człowiekowi. Dzisiaj nawet pralki można nazwać inteligentnymi.

Urządzenia te wzbogacone o nowe technologie i opcje mają za zadanie maksymalnie ułatwić ich użytkowanie. Co jednak kryje się pod nazwą „inteligentne pralki”?

Co potrafi nowoczesna pralka?

Jak każde inteligentne urządzenie, również pralka, charakteryzuje się samodzielnością.
W przeciwieństwie do standardowych pralek, te inteligentne same potrafią kontrolować parametry prania, w tym:

  • poziom wody,
  • temperaturę, 
  • obciążenie silnika i obroty, 
  • a także pobór wody.

Dzięki temu pralka jest w stanie dopasować zużycie wody czy prądu do wielkości załadunku. Wymienione funkcje stanowią obecnie podstawowe wyposażenie. Producenci prześcigają się jednak w wymyślaniu nowych rozwiązań.

Dlaczego warto mieć inteligentną pralkę?

Główną korzyścią płynącą z posiadania inteligentnej pralki ma być szeroko pojęta oszczędność. Nowe rozwiązania zastosowane w urządzeniach tego typu mają zredukować do minimum czas przeznaczany na obsługę. Z myślą o osobach nielubiących prasować wymyślono funkcję, która za zadanie ma zminimalizować gniecenie się tkanin. Nowoczesne pralki mają również pomóc
w zaoszczędzeniu pieniędzy. Patrząc na ich cenę trudno jednak w to uwierzyć. Koszty związane z ich zakupem zwracają się jednakże szybko w postaci niższych rachunków za prąd i wodę. Warto przyjrzeć się rozwiązaniom wprowadzonym przez dwie największe firmy zajmujące się produkcją elektroniki użytkowej - Samsung i LG.

pralka automatycznaSamsung WF12F9E6P4W

Pralka WF12F9E6P4W marki Samsung posiada funkcję automatycznej analizy ciężaru prania. Dzięki temu przy mniejszych ładunkach potrafi odpowiednio zmniejszyć pobór wody oraz energii. Technologia „Ecco Bubble” to możliwość stworzenia aktywnej piany składającej się
z tysięcy bąbelków, które szybko
i skutecznie wnikają w tkaniny. Pozwala to na pranie ubrań w zimnej wodzie, przy jednoczesnym zachowaniu skuteczności. Co ciekawe, pralka może być sterowana zdalnie. Urządzenie można uruchomić będąc nawet poza domem. Sprzęt wysyła specjalny sygnał użytkownikowi w momencie zakończenia prania. Umożliwia to funkcja Smart Control. Aby system mógł sprawnie działać pralka musi być podłączona do domowej sieci Wi-Fi. Technologia ta jest obsługiwana przez smartfony działające zarówno na Androidzie jak i systemie iOS. Lista sklepów, które mają pralkę WF12F9E6P4W w ofercie.

LG F1480TDS

W grupie inteligentnych pralek znajduje się również model, który sam diagnozuje usterkę. Takie właśnie rozwiązanie wprowadziła firma LG w pralce LG F1480TDS. Opcja „Smart Diagnosis” sprawia, iż urządzenie samo lokalizuje nieprawidłowość i ją rozpoznaje.  Przesyła również informacje do serwisu. Wystarczy tylko wcisnąć specjalny przycisk na pralce i przyłożyć do niej telefon,
a następnie odczekać 20 sekund. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i pieniądze. Pralka została również wyposażona w technologię 6 Motion, która dostosowuje ruch bębna do typu pranych tkanin, wybranego cyklu prania oraz stopnia zabrudzenia. Pralka posiada również program antyalergiczny. Za jego sprawą przy ostatnim płukaniu wytwarzana jest para wodna wypłukująca wszystkie pozostałości detergentów, które mogą uczulać wrażliwą skórę.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Polecamy Ci również

Zobacz także