Pomysły na wannę

Pomysły na wannę

Wanna z ceramiki, albo zabudowana półkami, przypominająca mebel? To najnowsze pomysły producentów na wannę.

Encuentro firmy Sealskin, to na pierwszy rzut oka wanna taka jak każda: biała, prosta, o klasycznej stylistyce. Trochę może zastanawiać jedynie, dlaczego jedna z jej dłuższych krawędzi jest nieco szersza niż pozostałe? Jak się okazuje, rant o szerokości 30 centymetrów pozwala zabudować wannę półkami i szufladami, dzięki czemu może ona pełnić nie tylko rolę kąpielową, ale także miejsca przechowywania kosmetyków czy ręczników. Takie połączenie funkcji pozwala zoptymalizować miejsce, ponieważ w tym wypadku zbędne jest już stosowanie dodatkowych mebli w łazience.
Zabudowa meblowa jest prosta i nowoczesna. Tworzy ją moduł złożony z trzech szuflad w części środkowej i czterech półek (po dwie na każdą stronę). Meble dostępne są w trzech wersjach bieli: matowej, satynowej oraz na wysoki połysk.
Multifunkcjonalne wanny są też interesujące z technicznego punktu widzenia – mają unikalny system przelewowy, który wykorzystując zasadę naczyń połączonych, pozwala wyeliminować klasyczny otwór przelewowy. To zaś ma znaczenie estetyczne i funkcjonalne.

Pomysły na wannę - zdjęcie 1 Pomysły na wannę - zdjęcie 2

Wanna Chezza, to z kolei królowa wygody. Aspektowi komfortu projektanci poświęcili maksimum uwagi, czego efektem jest ergonomiczne wyprofilowanie wanny. Oparcie naśladuje naturalne ułożenie ciała siedzącego człowieka, dzięki czemu idealnie podpiera plecy i okolicę lędźwiową, zapewniając komfortową pozycję podczas kąpieli. Wanna o wymiarach 185x90 cm jest także dość głęboka (48 cm), co również sprzyja relaksowi. Do tych wszystkich walorów dodać należy estetykę – elegancka forma wanny sprawdzi się w każdej konfiguracji montażu: przyściennej, wolno stojącej i wpuszczanej w podłogę.

Pomysły na wannę - zdjęcie 3 Pomysły na wannę - zdjęcie 4

Retro to styl dla koneserów, wanna Epoca także. Piękna, stylizowana wanna Disegno Ceramica, osadzona na czterech mosiężnych lwich łapach wykonana została z ceramiki. To materiał niezwykły, jeśli chodzi o urządzenie kąpielowe, lecz niewątpliwie dodający mu stylu i elegancji. Połysk ceramicznego szkliwa, szlachetny chłód powierzchni, wreszcie naturalność materiału, to jego dodatkowe atuty. Wanna oferowana jest w dwóch kolorach: białym i czarnym, jej wymiary to: 166x78 cm, pojemność ok.130 l.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Coram Poland

Polecamy Ci również

Zobacz także