Panele podłogowe w łazience

Panele podłogowe w łazience

panele podłogowe w łaziencePodłoga w łazience jest szczególnie narażona na kontakt z wodą i działanie wilgoci. Niestety, większość typowych laminowanych paneli podłogowych w takich warunkach niszczeje.

Wnikająca w szpary woda może prowadzić do pęcznienia oraz rozwarstwiania się paneli podłogowych, które po pewnym czasie stają się mało estetyczne. Na rynku są jednak panele podłogowe specjalnie przeznaczone do łazienki -
z wodoodporną płytą nośną.

Laminowane panele podłogowe mają ponadto impregnowane krawędzie, które zabezpieczają je przed wodą mogącą wniknąć pomiędzy szczeliny. Dodatkowo, ich specjalny system montażu bez użycia kleju eliminuje jakiekolwiek szpary między poszczególnymi panelami, co również stanowi zabezpieczenie przed dostaniem się wody. Co więcej, nadają się one również do układania na ogrzewanie podłogowe, dzięki czemu podłogi w łazience mogą być zawsze ciepłe.

podłoga w łazienceWybierz swój styl

Wysoka wytrzymałość, odporność na wilgoć
i uszkodzenia to nie jedyne zalety tego typu paneli.
To również bogactwo dekorów, zarówno tych przypominających naturalne drewno, jak i wzorów bardziej ekstrawaganckich. Dostępne są np. kolekcje, które dzięki specjalnym, frezowanym krawędziom do złudzenia przypominają lite deski. Osobom, które lubią awangardę z pewnością przypadną do gustu dekory wyglądające jak przetarty metal lub ze wzorem w kropki. Są też panele z lustrzanym połyskiem, w wyrazistych barwach, które wyglądają wyjątkowo oryginalnie.

Bezpieczeństwo to podstawa

Rozlana woda na podłodze w łazience to ryzyko poślizgnięcia. Powierzchnia paneli podłogowych
do łazienki ma specjalną warstwę antypoślizgową, zabezpieczającą przed możliwością nieszczęśliwego wypadku. Co więcej, oferowane są też modele paneli laminowanych wyposażone w powłokę antystatyczną, która redukuje wyładowania elektrostatyczne i zmniejsza przyczepność brudu.

Oceń artykuł
4,45 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Witex

Polecamy Ci również

Zobacz także