Panel do hydromasażu

Panel do hydromasażu

Co zrobić, gdy nie mamy w łazience miejsca na wannę z hydromasażem, a kupienie kabiny prysznicowej za 30 000 zł nie wchodzi w rachubę? Odpowiedź jest prosta - panel do hydromasażu.

Już kilkuminutowy masaż wodny działa na organizm odprężająco i niweluje dolegliwości kręgosłupa. Stosowany jest również w leczeniu depresji, migren i bezsenności. Ma także zastosowanie w dermatologii i kosmetyce - para wodna nawilża skórę, czyniąc ją sprężystą i młodszą. Najprostszym sposobem na masaż wodny w domu jest montaż specjalnej baterii prysznicowej - panelu z dyszami do hydromasażu. Można nim zastąpić tradycyjny natrysk prawie w każdej kabinie prysznicowej.

Zamiast prysznica
Producenci oferują panele do montażu na ścianie lub w narożniku. Można również kupić kolumny prysznicowe mocowane do podłogi. Instalacja nie jest skomplikowana. Wystarczy połączyć wężyki panelu z zaworami zimnej i ciepłej wody w ścianie i przykręcić do niej panel. Dla tych, którzy nie mają odpowiednich wyprowadzeń wodnych w kabinie natryskowej opracowano panele podłączane do baterii prysznicowej. Panele prysznicowe do hydromasażu, w zależności od wyposażenia i funkcji, kosztują od 3000 do nawet 12000 zł.

panel do hydromasażupanel prysznicowy z hydromasażempanel do hydromasażu z deszczownicą

Podtynkowa bateria
Planując remont łazienki lub urządzając nową, warto pomyśleć o podtynkowej baterii z dyszami do hydromasażu. Takie rozwiązanie umożliwia masaż wodny z różnych stron. Baterię można zamontować w ścianie, a całość zabudować płytkami. Jest to rozwiązanie kłopotliwe w wypadku awarii - trzeba wówczas skuć glazurę. Jest to jednak rozwiązanie tańsze od panelu do hydromasażu. Baterie podtynkowe z dyszami hydromasażowymi kosztują od 800 do 8000 zł.

Płynna folia to podstawa
Zanim jednak wybierzemy domowy system masażu wodnego, trzeba sprawdzić, czy możemy sobie tę przyjemność zafundować. I nie chodzi tu o finanse. Ściany w łazience z hydromasażem wymagają specjalnej izolacji przeciwwodnej. Przed wykończeniem ścian ich powierzchnię kilkakrotnie maluje się tzw. płynną folią. Naroża i załamania zabezpieczane są wodoodporną taśmą izolacyjną. Również glazura musi spełniać określone wymagania. Trzeba układać płytki o zwiększonej odporności na szok termiczny i uszkodzenia mechaniczne, bowiem korzystanie z kabiny wyposażonej w panel do hydromasażu różni się od kąpieli pod zwykłym natryskiem. Silne strumienie wody oraz duże skoki temperatury sprawiają, że zwykłe płytki na ścianach szybko pokryją się siateczką drobnych pęknięć.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Karolina Malczewska

Zdjęcia: Aquaform, PoolSpa, Ravak, Roca

Polecamy Ci również

Zobacz także