Mycie pralki – jak skutecznie pozbyć się zabrudzeń

0
Pralka automatyczna
Po skończonym praniu pozostaw drzwiczki otwarte, aby pralka wyschła w środku.

Mycie pralki to czynność, którą powinniśmy powtarzać regularnie, aby nie dopuścić do osadzenia się kamienia, grzyba i powstania brzydkiego zapachu.

Każde urządzenie po dłuższym użytkowaniu wymaga gruntownego czyszczenia. Jak wyczyścić pralkę? Podpowiadamy.

Jak wyczyścić pralkę?

Jeżeli w naszej pralce pojawił się grzyb, kamień a ze środka wydobywa się brzydki zapach to czas na zastosowanie odpowiednich środków czyszczących. Jeżeli jesteś posiadaczem nowej pralki z wieloma funkcjami to z pewnością jedną z nich jest program czyszczący pralkę. Natomiast te starsze urządzenia musimy wyczyścić tradycyjnie.

Polecamy: Pralka - jakimi parametrami kierować się przy zakupie

Grzyb w pralce

Grzyb w pralce najczęściej pojawia się na uszczelkach i w pojemniku na proszek do prania. Wówczas najlepiej do usunięcia pleśni jest użycie wybielacza. Pamiętajmy o założeniu rękawiczek. Wybielacz nanieśmy szmatką lub odpowiednim spryskiwaczem. Pozostawmy na 30 minut. Po upływie tego czasu dokładnie wytrzyj.

Zobacz: Piekarniku wyczyść się sam. Co to jest czyszczenie parowe, kataliza i piroliza

Wnętrze pralki – czyszczenie

Wnętrze pralki możemy wyczyścić za pomocą produktów, które są w każdym domu, np. octem. Wlewamy około 1 litra octu i ustawiamy pranie na najwyższą temperaturę. Dodatkowo można dorzucić odkamieniacz. Jeżeli w domu nie masz odkamieniacza to możesz zamiast niego użyć 2-3 opakowania kwasku cytrynowego. Dobrym produktem do czyszczenia pralki jest soda oczyszczona, którą wsyp zamiast proszku do prania i ustaw tzw. puste pranie na 90 stopni.

Warto także zajrzeć do filtra pralki i zobaczyć czy nie wymaga umycia.

Podpowiadamy też: Jak usunąć ze ściany zabrudzenia - tłuste plamy, rysunki dzieci itp.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Dębek

Polecamy Ci również

Zobacz także