Modne płytki łazienkowe

Modne płytki łazienkowe - zdjęcie 1Agnieszka Rodziewicz, Dyrektor Marketingu i PR, stylistka Ceramastic

Jeżeli w dobie kryzysu przewidujemy wymianę płytek ceramicznych, postawmy na rozwiązanie trwałe, a zarazem estetyczne.

W dziedzinie wzornictwa i formatów płytek ceramicznych daje się zauważyć, że producenci zaczynają wykazywać się pewną zachowawczością. Wygląda na to, że skończyła się moda na wielkie formaty płytek (ok. 30/40x90/100 cm). Ustępują one miejsca klasycznym, sprawdzonym (45x45 cm czy 30x60 cm). Następuje odejście od agresywnej, wyrazistej kolorystyki – na rzecz „bezpiecznej” i neutralnej jak: beże, brązy, ochry oraz odcienie szarości i grafitu.

Modne płytki łazienkowe - zdjęcie 2Modne płytki łazienkowe - zdjęcie 3

W dobie kryzysowego zaciskania pasa, wybór płytek musi być wyjątkowo przemyślany. Konieczność oszczędzania może skierować naszą uwagę na najtańsze produkty. Nie dajmy się jednak zwieść pozorom. Postawmy na wysoką jakość płytek, by służyły nam przez wiele lat. Warte uwagi są gresy polerowane. Wyróżniają się wyjątkową twardością, niską nasiąkliwością, małą ścieralnością. Są odporne na działanie kwasów i zasad.

Modne płytki łazienkowe - zdjęcie 4Modne płytki łazienkowe - zdjęcie 5

Wybierając płytki do łazienki, postawmy na ponadczasową klasykę i sprawdzone kolory, takie jak: beże, brązy czy szarości. Nie musi to wcale oznaczać nudy. Obecnie producenci proponują wieloelementowe kolekcje, w których stonowane płytki są uzupełnione o rozmaite dekoracje, takie jak: listwy, narożniki czy dekory typu centro. Takie elementy znakomicie ożywią każde pomieszczenie. Ciekawym pomysłem może być wyłożenie łazienki płytkami w spokojnych odcieniach beżu i brązu, a na najlepiej wyeksponowanej ścianie umieszczenie tylko jednego dekoru, ale dość dużego (60x60 cm) z wyrazistym motywem np. smoka lub róży wiatrów.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Ceramastic

Polecamy Ci również

Zobacz także