Modne baterie

Modne baterie

Bateria wannowa z natryskiem, stojąca na podłodze – cena 11 500 zł.Światowy design w łazience? Wśród baterii znajdziemy linię zaprojektowaną przez włoski dom projektowy Alessi – Il Bagno Alessi One dla firmy Oras. To nowoczesna armatura
o minimalistycznych kształtach i zupełnie nowatorskim podejściu do użytkowania.


Kolekcję One zaprojektował Stefano Giovannoni – jeden z czołowych projektantów pracowni Alessi. Ten dom projektowy nie bez przyczyny nazywany jest od lat włoską fabryką snów. To właśnie tu powstały najbardziej znane ikony wzornictwa przemysłowego, jak choćby słynna wyciskarka
do owoców, kształtem przypominająca pająka.

Nawigacja wody jak gra joystickiem

Kolekcja baterii łączy w sobie nowoczesny design i wygodę w użyciu. Linię tworzy kilkanaście modeli baterii. Baterie umywalkowe i wannowe wyróżnia niekonwencjonalne podejście do uchwytu regulującego strumień i temperaturę wody. Zasada jego działania przypomina nawigację joystickiem – do tyłu zwiększamy strumień wody, ruchem w prawo zmieniamy temperaturę na zimną, przechyłem w lewo otrzymujemy ciepłą wodę. To rozwiązanie spodoba się nie tylko miłośnikom gadżetów, ale także wszystkim, którzy cenią sobie nowatorskie podejście do projektowania przedmiotów sztuki użytkowej.

Bateria umywalkowa z zaworem spustowym – cena 2 124 zł.Uchwyt jak joystick – nowoczesne baterie łączą design z nowatorskim użytkowaniem.

Design w zgodzie z naturą

W całej serii projektant zastosował łagodną linię. Wszystkie baterie mają okrągłe kształty.
W bateriach umywalkowych okrągłe są uchwyty, podstawa, na której osadzona jest bateria, a także sama jej końcówka. Podobnie w zestawach prysznicowych. Rączka natrysku zakończona jest idealnym kołem, z którego małymi otworami płynie woda.

Bateria bezdotykowa – jej łagodny kształt pomaga spływać kroplom wody, bateria lśni jak nowa pomimo użytkowania.Bateria wannowo‐natryskowa – cena 4 250 zł.

Interesujące, kreatywne i zabawne projekty Stefano Giovanniego przyniosły mu międzynarodowe uznanie. Jego prace są częścią stałych kolekcji w paryskim Centrum Pompidou oraz nowojorskim MOMA. W ostatnim czasie wzbogacił linię Oras Il Bagno Alessi One o nowe baterie bezdotykowe. Ich kształt to odniesienie do łagodnych, naturalnych linii.
A zasada działania pomaga oszczędzać wodę. Bateria uruchamiana jest w pełni automatycznie – bez dotyku rąk. Dzięki temu zużywane jest jedynie tyle wody ile naprawdę potrzebujemy. Dodatkowym atutem w używaniu bezdotykowych baterii w tej linii są ograniczniki temperatury. Możemy na stałe ustawić temperaturę wody na najbardziej dogodnym dla nas poziomie.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Oras

Polecamy Ci również

Zobacz także