Lustro w łazience

Lustro w łazience

Lustro łazienkowe potrzebne przy codziennych zabiegach pielęgnacyjnych może być jednocześnie dekoracją wnętrza, jeśli oprawimy je w ładne ramy i odpowiednio zaaranżujemy.

Lustro kojarzy nam się zwykle z funkcjonalnością. Dlatego wieszamy je tam, gdzie jest najbardziej potrzebne – w łazience i w przedpokoju. Pamiętajmy jednak także o tym, że lustro może być ładnym dodatkiem, zwłaszcza w łazience. Spróbujmy raz spojrzeć nie w lustro, a na lustro – jako przedmiot nie tylko użyteczny, ale i piękny, który może być dekoracją wnętrza.

Lustra łazienkowe najczęściej mają prostą formę – są wtopione między płytki. Tymczasem łazienka jest pomieszczeniem, w którym nie tylko pospiesznie przygotowujemy się do wyjścia z domu, ale i relaksujemy się np. podczas kąpieli. Uczyńmy więc z łazienki przytulne wnętrze, w którym będziemy miło spędzać czas. Pomoże nam w tym także lustro – jeśli pięknie je oprawimy i wyeksponujemy, zamiast wtłaczać je między płytki, osiągniemy wspaniały efekt. 

lustro w łazience lustro w łazience

Oprawiając lustro w klasyczne, zdobione ramy oraz aranżując kilka stylowych dodatków łazienkowych, możemy przemienić zwykłą łazienkę w królewskie wnętrze. Lustro nad umywalką oprawmy w grube, złocone ramy. Nawet niewielka łazienka zyska na takiej zmianie. Nie bójmy się też dużych luster – pamiętajmy, że lustro optycznie powiększa wnętrze, co jest ważne w przypadku małych pomieszczeń.

Jeśli wolimy wystrój nowoczesny lub wnętrza przytulne, lecz bez ekstrawagancji, oprawmy nasze lustra w ramy proste – metalowe bądź drewniane. Metalowe świetnie komponują się z wnętrzami minimalistycznymi, a możliwości doboru ich koloru są praktycznie nieograniczone. Oprawiając nasze lustro w ramę metalową mamy gwarancję, że taka rama nie ulegnie odkształceniu czy innego rodzaju deformacji. Z kolei ramy drewniane pięknie ocieplają wnętrze i uczynić mogą z naszej łazienki przytulny salon kąpielowy.

Zwykle zapominamy także, że wygląd naszego lustra zmodyfikować możemy nie tylko wkładając je w różne ramy. Sama lustrzana tafla może mieć odcień błękitu, srebra, zieleni czy brązu.

Lustra wspaniale nadają się do dekoracji wnętrza. Zamawiając tafle o różnej wielkości i oprawiając je w ramy o odmiennej szerokości, zdobieniu czy kolorystyce, uzyskamy piękną galerię zwierciadeł. Zainteresujmy się zatem lustrami w naszych wnętrzach – patrzmy nie tylko w lustro, ale i na lustro.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: e-oprawa.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także