Łazienkowe dodatki

Nieodłącznym elementem wyposażenia każdej łazienki są różnego rodzaju dodatki – wieszaki na ręczniki, mydelniczki, dozowniki, drążki na papier toaletowy, półki na kosmetyki, stojaki na szczotki do zębów, uchwyty na suszarki do włosów.

Wszystkie pełnią ściśle określone zadanie, ich rozmieszczenie powinno być gruntownie przemyślane.

Funkcjonalność, trwałość oraz łatwość montażu jeszcze niedawno były jedynymi cechami, jakimi nabywca kierował się przy wyborze tych akcesoriów. Teraz jednak coraz częściej zwraca się uwagę na możliwości dekoracyjne i aranżacyjne łazienkowych drobiazgów. Znani projektanci prześcigają się w tworzeniu nowych wzorów. Producenci zaś dbają o ich jakość.
Akcesoria oferowane są w kompletach, bądź jako pojedyncze elementy. Dla osób bardziej wymagających twórcy łazienkowych dodatków dopasowują je do baterii, luster oraz oświetlenia, tworząc całe zestawy wyposażenia łazienki.
Kupując je, warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane. Najczęściej są to różne odmiany tworzyw sztucznych, materiały ceramiczne, szkło, nawet kryształ. Wykorzystuje się także metal, głównie aluminium lub mosiądz. Modny jest metal chromowany, a powłoka chromu może być błyszcząca lub matowa. Ciekawym pomysłem jest także swoiste zderzenie nowoczesności z naturą, czyli chromu z drewnem.
Wszystkie łazienkowe dodatki, niezależnie od tworzywa, dostępne są w niemal nieograniczonej gamie kolorów, wzorów i faktur. W zależności od upodobań i samej wizji łazienki można ją wyposażyć w dodatki wymyślnie stylizowane lub proste w formie. Tęskniących za tradycją ucieszy ceramika w ciepłych barwach. Dla tych z kolei, którzy podążają z biegiem czasu producenci proponują styl high-tech cechujący się surowością materiału i ascetyczną formą.

półka łazienkowapojemnik na mydłouchwyt na ręcznikuchwyt na kubek

podstawka na gąbkęuchwyt na ręcznikmydelniczkauchwyt

Wprawdzie akcesoria stanowią najczęściej ostatni etap wyposażenia łazienek, warto jednak poświęcić im sporo uwagi. Są one bowiem dopełnieniem łazienki i nadają jej charakter. Trzeba zastanowić się, czy chcemy, aby dodatki stanowiły wyraźny akcent łazienki, czy też były elementem bardziej stonowanym. W końcowym efekcie wszystko jednak powinno współgrać i tworzyć harmonijną całość.

aranżacja łazienkiwystrój łazienki

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Marta Balcerowska

Zdjęcia: Cersanit, Coram Poland, Roca

Polecamy Ci również

Zobacz także