Łazienka w stylu skandynawskim

Łazienka w stylu skandynawskim

Styl skandynawski określić można jako połączenie ekologicznych materiałów, naturalnych kolorów i wyszukanego minimalizmu. Najczęściej wykorzystywanymi surowcami są drewno, kamień czy zimny, surowy beton. Wilgotne, ciepłe środowisko łazienki sprawia jednak, że ich użycie w tej części domu może nastarczyć wiele trudności.

łazienka w stylu skandynawskim

Ascetyczne wykończenia i oszczędność formy to trendy, które już od jakiegoś czasu przebijają się w projektach polskich architektów. Niezwykle istotną rolę odgrywa spójność stylu, który powinien unikać ekstrawagancji i zbytniej krzykliwości. Stawia się raczej na stonowane, ziemiste kolory: czerń, brąz i odcienie szarości. Nadaje to nieco industrialnego, surowego charakteru. Zastosowanie naturalnych tkanin w dywanikach czy drobnych ozdobach, takich jak gruba wełna, bawełna, len czy włókna konopi to dobry pomysł na zrównoważenie zimnego betonu i ciemnego drewna.

 aranżacja łazienki - drewno oraz płytki imitujące drewno

O ile odpowiednio przygotowany beton w łazience to dobry pomysł na wykończenie sufitu czy ścian, to tego typu podłoga może być już nieprzyjemna i uciążliwa w użytkowaniu. Tutaj z pomocą mogą przyjść płytki ceramiczne o wyglądzie niemal identycznym z betonem. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się od siebie stopniem nasycenia kolorów, wykończeniem czy nawet wyżłobieniami, które mają imitować piasek. Wybierając odcień można idealnie wkomponować go w ściany, dzięki czemu uzyskamy efekt jednolitej bryły. Chcąc nadać swojemu wnętrzu jest większą dawkę nowoczesności, warto zastanowić się nad wyborem gresów rektyfikowanych.

płytki do łazienki - gres rektyfikowany

- Płytki rektyfikowane charakteryzują się identycznymi wymiarami i ostrym, zdecydowanym wykończeniem. W przeciwieństwie do płytek kalibrowanych, w których różnica wymiarów może dochodzić do 3 mm, tutaj maksimum błędu wynosi 0,2 mm. Dzięki temu tego typu gresy kłaść można z wykorzystaniem niemal niewidocznych dla oka fug. Niestety, są one również nieco droższe – od 10 do 30 zł na metrze kwadratowym. – mówi Michał Leśniak, BAMIX CERAMIKA.

płytki łazienkowe

Łazienka w stylu skandynawskim to propozycja dla osób, które nie boją się wyraźnych elementów oraz nowoczesnych rozwiązań. Królować będzie tu połączenie zimnych kolorów z ciepłem drewna i naturalnych tkanin. Należy zadbać o to, aby użyte materiały były najwyższej jakości, gdyż w prostym, minimalistycznym wnętrzu każdy detal jest doskonale widoczny. Jednak patrząc na efekt końcowy, z pewnością nie będzie żałować wydanych na remont pieniędzy.

minimalistyczna łazienkaoryginalne płytki łazienkowe

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: BAMIX CERAMIKA

Polecamy Ci również

Zobacz także