Łazienka w starym stylu

Nietypowo odnowiono łazienkę w starej, dziewiętnastowiecznej, amsterdamskiej kamienicy. Z oryginalnego wystroju pozostawiono tylko drewniane drzwi i piękną, żeliwną wannę.

Nie ma wątpliwości, że właściciele zachowali klimat starej kamienicy. Odnowiona wanna i drzwi pomalowane czarną, błyszczącą farbą nadają ton. Ale pozostałe elementy wykończenia dobrano z wielką starannością, a jednocześnie dystansem do zabytkowego wnętrza.

Delikatna podstawa pod umywalkę przypomina klasyczną zabytkową konsolę, ale jej nóżki nie są eleganckie i proste, tylko koślawe i fantazyjnie powyginane. Podobnie wygląda armatura – niby jest równie stylowa – miedziana, jednak sposób poprowadzenia instalacji i wygląd samych baterii sprawiają wrażenie, jakby były dziełem szalonego hydraulika. Wrażenie pogłębia lustro o pofalowanej powierzchni.

Ściany tej łazienki w starym stylu wyłożono białymi płytkami z delikatnym wzorem. Część z nich pokrywa dodatkowy motyw delikatnych gałązek, który doskonale współgra z miedzianymi elementami. Wszystko razem sprawia doskonałe wrażenie przemyślanej zabawy z przeszłością.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: digsdigs.com

Polecamy Ci również

Zobacz także