Łazienka stylowa czy nowoczesna?

Łazienka stylowa czy nowoczesna?

Dzisiejsze łazienki to już nie tylko funkcjonalnie dobrana armatura. Ostatnio modne są szyte na miarę kompleksowe pokoje kąpielowe. Jaki jednak styl wybrać? Modny minimalizm czy ponadczasowa klasyka?

umywalki retroProblemem, z jakim stykamy podczas aranżacji łazienki, nie jest już najczęściej budżet, ani metraż naszej łazienki. Często na prowadzenie wychodzi odwieczny dylemat, w jakim urządzić ją stylu?
Dla wielu osób, decyzja o wyglądzie łazienki kończyła się na wybraniu neutralnych, ponadczasowych… i nudnych wzorów. Łazienka miała być przede wszystkim użyteczna. Obecnie wystrój wnętrza jest bardziej przemyślany. Wybierając między dwoma stylami: nowoczesnym a retro, warto zastanowić się: ile czasu spędzamy w łazience i przede wszystkim, który styl jest nam bliższy i zagwarantuje nam większy relaks, w którym będziemy lepiej się czuli. Łazienkę klasyczną poznamy po tradycyjnych wzorach, klasycznych meblach, oryginalnych dodatkach i stylizowanej armaturze. Nowoczesną łazienkę - po jednolitym wykończeniu ścian i podłóg, oszczędnym stosowaniu ozdób i wszechobecnej symetrii.

Spojrzenie w przeszłość
Jeśli lubisz przepych, a klasyczne piękno stanowi dla ciebie najwyższą wartość – wybierz łazienkę w stylu retro.
Współczesna łazienka z powodzeniem może uchodzić za starszą niż w rzeczywistości. Jest to świetne rozwiązanie dla posiadaczy mieszkań w starych kamienicach, jednak przy odrobinie pracy i nakładem niewielkich środków, każdą łazienkę możemy odpowiednio wystylizować, a sobie przy okazji zaserwować odrobinę luksusu.
Głównym elementem będzie oczywiście wanna. Dla przestronnych wnętrz odpowiednia będzie wolno stojąca, na przykład na stylizowanych lwich łapach, tak by można było się do niej dostać przynajmniej z trzech stron. Równie istotnym elementem każdej stylizacji jest umywalka i bateria. Każdy z tych trzech elementów, musi ze sobą współgrać i stworzyć integralną całość.
Baterie dwuuchwytowe wyjątkowo dobrze prezentują się w łazienkach stylizowanych na retro. W takim wnętrzu idealnie sprawdzą się modele w kolorze starego złota.
Pamiętajmy o tym, że wnętrza urządzone w duchu minionych epok, powinny być subtelne i eleganckie. Konieczne są materiały o wysokiej jakości, by nasz w zamierzeniu gustownie urządzony salon kąpielowy nie raził przesytem i kiczem.

Styl nowoczesny, czyli oddech przestrzeni nowoczesna łazienka
Do łazienki o niewielkim metrażu warto wprowadzić styl nowoczesny. Minimalizm, prostota, funkcjonalność – to trzy wytyczne tego stylu. W przestrzeniach realizujących te założenia mamy wyraźny podział na funkcjonalne strefy oraz złudzenie większej powierzchni łazienki.
Jeżeli wyciszamy się tylko w pomieszczeniach schludnych i minimalistycznych, jest to rozwiązanie dla nas. Warto zainwestować w materiały, które służyć nam będą przez lata. Styl ten nie lubi „udawanych” kamieni czy innych imitacji.
Decydując się na zakup armatury łazienkowej, postawmy przede wszystkim na jakość, bo łazienka ma nam służyć przez lata. Kolejny ważny krok, to wybór linii przewodniej, dominującego stylu i zakup odpowiednio dobranej wanny oraz umywalki oczywiście, w harmonii z bateriami.
Jeśli zdecydujemy się na styl retro, pamiętajmy o umiarze i odpowiednim doborze kolorów i akcesoriów, jeśli natomiast wybierzemy łazienkę w stylu nowoczesnym nie bójmy się odważnych dodatków. Z pewnością ożywią i wzbogacą nasze misternie przygotowywane wnętrze.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: TwojaBateria.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także