Kabina prysznicowa z brodzikiem – montaż

Kabina prysznicowa z brodzikiem – montaż

Zarówno kabinę prysznicową, jak i brodzik możemy zamontować sami. Wystarczą tylko instrukcja montażu i chęci do pracy.

Przystępując do samodzielnego montażu kabiny prysznicowej musimy zacząć od jej podstawy, a więc od pasującego do jej wymiarów brodzika. Prezentujemy montaż brodzika mineralnego serii Free Mineral firmy Sanplast.

Aby przystąpić do jego złożenia, należy zapoznać się z instrukcjami montażu brodzika i syfonu, które są dołączone do produktów. Brodziki mineralne tej serii wyposażone są w gniazda montażowe wklejone w dno. Produkt dostarczany jest w komplecie z zestawem montażowym nóżek, dzięki temu możemy posadowić brodzik bez użycia elektronarzędzi. W zestawie znajdują się: trzpień nagwintowany, dwie nakrętki kontrujące, nóżka i korek. Wszystkie elementy wkręcamy ręcznie w gniazda. 

Kabina prysznicowa z brodzikiem – montaż - zdjęcie 1 Kabina prysznicowa z brodzikiem – montaż - zdjęcie 2

Kolejnym krokiem jest montaż syfonu, który dołączany jest do brodzika mineralnego. Średnica odpływu 90 mm zapewnia szybki i sprawny odpływ wody. Tak przygotowany brodzik trzeba wypoziomować. Kładąc poziomnicę w dwóch płaszczyznach, sprawdzamy poziom i ewentualnie korygujemy odchylenia nóżkami. 

Kabina prysznicowa z brodzikiem – montaż - zdjęcie 3 Kabina prysznicowa z brodzikiem – montaż - zdjęcie 4

Przed montażem kabiny dokonujemy uszczelnienia brodzika - silikonem w kolorze brodzika lub transparentnego. Nakładamy silikon sanitarny na obie krawędzie w miejscu styku brodzika i ściany. Po wypoziomowaniu brodzika i położeniu silikonu można zamocować obudowę. Używamy obudowy wykonanej z aluminium malowanej proszkowo na taki sam kolor jak brodzik. Pod rantem brodzika znajdują się uchwyty, w których mocujemy obudowę. 

Kabina prysznicowa z brodzikiem – montaż - zdjęcie 5 Kabina prysznicowa z brodzikiem – montaż - zdjęcie 6

Do tak przygotowanego brodzika możemy zamontować kabinę. W tym przypadku ustawiamy kabinę serii Aspira II firmy Sanplast.

Montaż kabiny prysznicowej rozpoczynamy od ustalenia odległości listew przyściennych od zewnętrznej krawędzi brodzika. W zależności od typu kabiny odległości te mogą się różnić. Następnie zaznaczamy miejsca mocowania listew do ściany - korzystamy z poziomnicy, aby ustawić listwy w pionie. Następnie wiercimy otwory pod kołki rozporowe. 

Kabina prysznicowa z brodzikiem – montaż - zdjęcie 7 Kabina prysznicowa z brodzikiem – montaż - zdjęcie 8

Oceń artykuł
2,83 / 30 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także