Jak dbać o pralkę

0
Pralka
Pralka jak i inne urządzenia AGD powinna być systematycznie czyszczona.

Do naszych ulubionych ubrań używamy specjalnych detergentów, odpowiedniej temperatury prania, starannie je segregujemy i prasujemy, bo nie chcemy, żeby się zniszczyły. Wiele osób zapomina, że podobnie powinniśmy dbać o pralkę. To od jej stanu zależy, jak wyglądają nasze ubrania.

W jaki sposób poradzić sobie z praniem, które po wyciągnięciu z pralki nieprzyjemnie pachnie i wydaje się nieświeże? Zacząć od najważniejszego, czyli od pralki! Zaniedbana pralka przestaje spełniać swoją funkcję. Nie tylko niedokładnie pierze nasze ubrania, ale może też pozostawiać na nich resztki proszku, plamy z płynu i inne zabrudzenia. Jak skutecznie o nią zadbać?

Dowiedz się: Jak prać ubrania, aby służyły nam przez długie lata?

  1. Pamiętajmy o dokładnym czyszczeniu szuflady na proszek. Bardzo często zdarza się, że detergenty osiadają w zakamarkach pralki, zasychają i tworzą grudki. Oczyszczajmy te miejsca systematycznie, zanim pralka zapcha się i przestanie spełniać swoją funkcję. Po każdym praniu koniecznie wylewajmy wodę z komory pralki. Proszek czy płyn zasychające w trudno dostępnych miejscach mogą brudzić nasze ubrania.
  2. Strzępy chusteczek higienicznych, drobne przedmioty, które trzymamy w kieszeniach ubrań czy niewielkie guziki – to wszystko uszkodzi filtr pralki, jeśli dostanie się do środka. Koniecznie oczyszczajmy kieszenie i inne miejsca, w których mogły zapodziać się takie drobiazgi. Pamiętajmy również o systematycznym kontrolowaniu czystości samego filtra.
  3. Kamień, który osadza się na pralce również bardzo jej szkodzi i niekorzystnie wpływa na jakość prania. Warto stosować skuteczne środki, które zapobiegną takim problemom na długi czas (np. Środek czyszczący do pralek marki Dylon utrzymuje efekt aż przez 40 kolejnych prań). Dzięki nim pozbędziemy się z pralki brudu, kamienia i pozostałości po detergentach, a także nieświeżego zapachu ze środka. Taki produkt zniweluje również powstawanie rdzawych plamek na ubraniach, które prawdopodobnie powstają z powodu długo nieoczyszczanej pralki.
  4. Problem, który równie często dotyka pralki to powstająca wewnątrz nich pleśń. Aby uniknąć jej gromadzenia, a w efekcie również osadzania na praniu, należy pamiętać o  pozostawianiu otwartej pralki i wysuniętej szuflady na detergenty po każdym zakończonym praniu. Wówczas wszystkie elementy zdążą wyschnąć, co uchroni nas przed niechcianymi konsekwencjami.
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Royal Brand

Polecamy Ci również

Zobacz także