Grzejnik z grzałką

Grzejnik z grzałką

Grzałki elektryczne to obecnie jeden z najlepszych sposobów zapewnienia komfortu grzewczego przez cały rok.

Użytkownicy chwalą sobie grzałki elektryczne stosowane w grzejnikach łazienkowych za ich sprawność i możliwości programowania. W nowoczesnych modelach grzałek, obok regulacji temperatury można znaleźć cyfrowe timery lub programatory czasowe. Kompletne rozwiązania w tym zakresie oferuje firma Terma Technologie. Produkowane przez nią grzałki łączą w sobie wysoką funkcjonalność z atrakcyjnym wzornictwem, które sprawia, że idealnie komponują się z grzejnikiem.

Grzałka elektryczna KTX 4
Grzałki elektryczne umożliwiają stuprocentowe wykorzystanie grzejników, zapewniając komfort grzewczy szczególnie w tzw. okresach przejściowych – wiosną i jesienią, ale także latem. Zmiany klimatyczne stwarzają potrzebę dogrzewania pomieszczeń, bez względu na porę roku. Kiedy kończy się sezon grzewczy często zastanawiamy się, jak niewielkim kosztem można dogrzać mieszkanie. Rozwiązaniem jest zastosowanie grzałki elektrycznej do grzejnika.

Nowoczesne grzałki mogą być instalowanie zarówno w grzejnikach elektrycznych, jak i podłączonych do sieci c.o. Dzięki instalacji grzałki w grzejniku zyskujemy wiele korzyści. Grzałka stwarza m.in. możliwość dowolnej regulacji i programowania temperatury, która dodatkowo wpływa na energooszczędność. W trakcie użytkowania jest niezawodna i całkowicie bezpieczna. Ma podwójne zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz funkcje zabezpieczające czynnik grzewczy przed zamarzaniem. Dodatkowo, dzięki grzałce możemy suszyć rzeczy na grzejniku, nawet poza sezonem grzewczym.

Grzałka elektryczna KTX 4Grzałka elektryczna KTX 4

Obecnie najpopularniejsze grzałki na rynku to seria Square-Line. Wyposażone są one m.in. w uniwersalny system łączenia Terma-Split, który umożliwia w dowolnym momencie wyjęcie, bądź wymianę sterownika. Funkcja ta przydaje się szczególnie podczas remontów. System stwarza także możliwość zamiany sterownika na inny model oraz zakupienia elementu grzejnego i sterownika osobno, w różnych odstępach czasu. Sama instalacja grzałki także nie wymaga już dodatkowych kosztów czy przeróbek instalacji. Seria Square-Line jest wyjątkowo wygodna w montażu. Ponadto w ofercie Terma Technologie można znaleźć wszystkie rodzaje zaworów oraz innych akcesoriów, niezbędnych przy instalacji grzałki, takich jak zawory zintegrowane lub trójniki. Dodatkowo proponowane są trzy typy podłączenia grzałek do zasilania, poprzez: kabel spiralny, kabel prosty lub specjalnie opracowane złącze x – najnowsze rozwiązanie. Nie zawiera ono kabla zasilającego, co znacznie podwyższa jego stylistykę. Stworzone zostało z myślą o wygodzie użytkowania grzałki. Złącze x pozwala na proste odłączenie grzałki od zasilania, przydatne szczególnie podczas remontów. Dodatkowo sprawia, że grzałka wyjątkowo estetycznie komponuje się z grzejnikiem, tworząc wspólną całość. To niezwykle funkcjonalne rozwiązanie zastosowano w serii grzałek Square-Line. Najnowszy model z tej linii to grzałka KTX 4, obecnie jedna z najbardziej innowacyjnych na świecie.

Grzałka KTX 4 wyróżnia się atrakcyjnym wzornictwem oraz wieloma rozbudowanymi funkcjami użytkowymi, wpływającymi przede wszystkim na energooszczędność. KTX 4 może funkcjonować samodzielnie lub z Programatorem IR. Jej wyposażenie to m.in.: moduł podczerwieni IR – do komunikacji z naściennym, zdalnym programatorem, funkcja suszenia – z programowaniem czasu grzania (1-4 godzin), licznik czasu pracy – ułatwiający kontrolę ilości zużytej energii, 5-stopniowa regulacja temperatury grzejnika, funkcja Antifreeze – zabezpieczająca przed zamarzaniem czynnika grzewczego oraz podwójne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dzięki zewnętrznemu Programatorowi IR grzałka zyskuje dodatkowe funkcje. Urządzenie pracuje w określonym przez użytkownika czasie, np.: w trybie nocnym lub w godzinach użytkowania pomieszczenia. Dzięki zewnętrznemu czujnikowi temperatury, umieszczonemu w programatorze IR, grzałka utrzymuje zadaną temperaturę przez określony czas. Funkcja ta powoduje, że KTX 4 nagrzewa grzejnik przez okres doprowadzenia do stanu zadanej temperatury, a następnie włącza się na krótko w długich odstępach czasu, by utrzymać zadane parametry. Takie użytkowanie grzałki może powodować nawet do 60% oszczędności.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Terma Technologie

Polecamy Ci również

Zobacz także