Elektroniczne systemy hydromasażu

1
Elektroniczne systemy hydromasażu

Ciesząca się coraz większą popularnością terapia wodą łączy zalety tradycyjnego masażu z relaksującymi właściwościami kąpieli. Nowe rozwiązania Poolspa pozwolą się cieszyć zaletami hydromasażu na co dzień.

wanna z hydromasażem

Wanny z hydromasażem Poolspa charakteryzują się nowoczesnym i prostym designem, różnorodnością funkcji, są także łatwe w obsłudze. Elegancki panel sterujący znajduje się na rancie wanny. Aby uruchomić hydromasaż wystarczy przycisnąć jedną z ikonek znajdującą się na nim. Systemy łączą masaż wodny (SD1 i SD3) jak i powietrzny (SD3) z chromoterapią czyli terapią kolorami. Każdy system jest wyposażony w cztery stałe dysze wodne na plecy, cztery płaskie dysze kierunkowe na boki oraz dwie stałe dysze wodne na stopy. Regulacja siły masażu pleców, boków oraz stóp odbywa się poprzez napowietrzanie i może być niezależna dla każdego z obszarów. Regulatory do napowietrzania znajdują się na koronie wanny. Cztery dysze skierowane na mięśnie wzdłuż kręgosłupa masują go punktowo dzięki silnemu strumieniowi uciskowemu. Masaż wybranych mięśni ciała jest możliwy dzięki czterem dyszom bocznym, których kierunek jest indywidualnie modyfikowany. Umiejscowienie dysz sprzyja masażowi łydek, ud i bocznych partii ciała, a płaski kształt pozwala na większy komfort kąpieli.
elektroniczne systemy hydromasażuZachowanie odpowiedniej odległości od ciała odpowiednio rozprasza wodę, dzięki czemu masaż jest bardziej łagodny, a woda opływa większe obszary ciała. Masaż na stopy działa relaksująco
i odprężająco. Efekt masażu może być dodatkowo wzmocniony terapią kolorami, ponieważ w obu systemach zastosowano wielokolorową lampę LED. Światło zmienia łagodnie barwy, pobudzając ciało i odprężając umysł. Do masażu powietrznego, zastosowano systemie SD3 – z kanałami powietrznymi, co pozwoliło na eliminację tradycyjnie montowanych dysz powietrznych. Dzięki temu dno wanny jest płaskie, a kąpiel bardziej komfortowa. Duża liczba małych wylotów oraz ich rozkład zapewniają skuteczniejsze oddziaływanie masażu powietrznego połączonego
z ozonowaniem, a specjalnie zaprojektowany system odprowadzenia wody z kanałów powietrznych, oraz ich automatyczny przedmuch ciepłym powietrzem, ułatwiają utrzymanie wanny w czystości.
W obydwu systemach zastosowane są wysokiej jakości pompy wody, a w przypadku systemu SD3 także dmuchawę powietrza. To od ich mocy zależy funkcjonalność, niezawodność systemu hydromasażu, siła wypływu wody oraz wspomaganie procesu oczyszczania orurowania i kanałów. Dzięki zastosowanej pompie z systemu masażu wodnego jest odprowadzana woda po kąpieli (funkcja drenażu). W systemie wodno-powietrznym zastosowano także automatyczny przedmuch kanałów powietrznych. Dodatkowo dysze typu V ułatwiają spływ wody i zapobiegają jej pozostawaniu w orurowaniu. Ponadto system jest wyposażony w czujnik poziomu wody, który skutecznie zabezpiecza przed włączeniem hydromasażu bez wody w wannie. Nowe systemy hydromasażu wodnego SD1 oraz wodno-powietrznego SD3 przeznaczone są do popularnych wanien akrylowych linii Klio. Różnorodność typów i rozmiarów wanien Klio pozwoli na stworzenie własnego salonu SPA.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: POOLSPA

Polecamy Ci również

Zobacz także