Dobry Wzór w łazience

Dobry Wzór w łazience

Dobry Wzór to ogólnopolski konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. W tym roku do konkursu zakwalifikowano 62 produkty.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego organizuje konkurs od 1993 r. To jedyny w kraju niezależny monitoring wzorniczy rynku. Do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy i dostawcy, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa. Do tegorocznej edycji zgłoszono 126 produktów i 12 usług, z których eksperci Instytutu do konkursu zakwalifikowali 62 produkty i 9 usług.

Coroczny monitoring poziomu wzornictwa przeprowadzany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego pozwala na wyłonienie najlepiej zaprojektowanych produktów i usług na polskim rynku. Produkty oceniano w ramach trzech sfer – domu, pracy i sfery publicznej. Ze względu na wzrost znaczenia sektora usług dla gospodarki, monitoring poszerzono w tym roku po raz pierwszy o czwartą, nową sferę - rynek usług.
Instytut Wzornictwa Przemysłowego od 16 lat przeprowadza monitoring rynku produktów, zapisując w ten sposób historię zmian zachodzących we wzornictwie na polskim rynku i wśród polskich przedsiębiorców. Formuła monitoringu, w odróżnieniu od innych tego typu przedsięwzięć, znajduje wspólny mianownik oceny dla produktów tak odległych, jak bateria umywalkowa, czy spalinowy zespół trakcyjny. Metodologia monitoringu uwzględnia kryteria ergonomiczne, stosunek ceny do jakości, innowację materiałową, nową technologię i walory estetyczne, które pozwalają budować przewagę rynkową produktów.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują certyfikat „Produkt rekomendowany do konkursu Dobry Wzór” oraz skróconą ekspertyzę produktu. Finaliści konkursu otrzymują natomiast tytuł „Finalista Konkursu Dobry Wzór 2010”, zaprezentują swoje produkty na wystawie pokonkursowej adresowanej także do masowej publiczności oraz prezentację w Katalogu Konkursu Dobry Wzór 2010.
W ramach Konkursu Dobry Wzór Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego nagradza najlepszego projektanta lub studio projektowe, przyznając nagrodę Designer Roku. Dodatkowo Patron Honorowy konkursu – Ministerstwo Gospodarki – przyznaje specjalną nagrodę Wzór Roku dla najlepszego produktu zaprojektowanego przez polskiego projektanta i wyprodukowanego przez polskiego przedsiębiorcę.
Finałowym wydarzeniem Konkursu będzie wystawa Dobry Wzór, na której od 22 września kilkudziesięciu finalistów prezentować będzie swoje produkty i usługi. Wystawa potrwa do 14 listopada.

Produkty z przeznaczeniem do łazienki zakwalifikowane do finału konkursu


grzałka elektryczna panel natryskowy umywalka


panel prysznicowy bateria umywalkowa umywalka z kompaktem

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Instytut Wzornictwa Przemysłowego

Polecamy Ci również

Zobacz także