Ceramika sanitarna bez barier

Ceramika sanitarna bez barier

Bez barier i bez ograniczeń – za to funkcjonalnie, komfortowo i designersko. Villeroy & Boch stworzył kolekcję ceramiki sanitarnej, dzięki której seniorzy lub osoby niepełnosprawne samodzielnie będą mogły korzystać z łazienki. Teraz ograniczenia to przeszłość. Przyszłością jest kolekcja O.novo Vita, której ambasadorką została paraolimpijka Anna Shaffelhuber.

ceramika sanitarna bez barier

Kolekcja ceramiki sanitarnej O.novo Vita od Villeroy & Boch znosi wszelkie bariery. Jej nowoczesny design ułatwia funkcjonowanie, a także zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Kolekcja spełnia wszystkie wymagania i normy budownictwa bez barier (DIN 18040). Dzięki temu osoby niepełnosprawne mogą z niej korzystać bez pomocy innych i bez jakichkolwiek utrudnień. To kolekcja na miarę olimpijczyków! Udowadnia to ambasadorka kolekcji Anna Schaffelhuber – paraolimpijka, pięciokrotna złota medalistka Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w 2014 roku.

Ceramika sanitarna O.novo Vita to kompletne rozwiązanie dla osób, które o jutrze myślą bez barier.
O.novo Vita – funkcjonalność w nowoczesnym designie Komfort i design – to cechy, które w szczególny sposób towarzyszyły projektantom Villeroy & Boch w tworzeniu kolekcji ceramiki sanitarnej O.novo Vita. Wyróżniają ją proste linie i symetryczne, owalne kształty. Budowa umywalek pozwala na komfortowe korzystanie z nich w pozycji siedzącej, np. na wózku inwalidzkim. Ich
wyjątkową cechą są zintegrowane z umywalką ceramiczne uchwyty, dzięki którym można się przytrzymać. Można także wykorzystać je jako wieszaki na ręczniki.

aranżacja łazienki

Ich praktyczność potwierdza Anna Shaffelhuber: – O.novo Vita stanowi udane połączenie funkcjonalności i atrakcyjnego designu. Dla mnie, jako osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim, szczególnie wygodna jest umywalka z uchwytami, dzięki którym bez problemu mogę się podnieść.
Kolekcja O.novo Vita oferuje również trzy modele misek ustępowych: jedna stojąca i dwie podwieszane – wszystkie z podwyższonym siedziskiem dostosowanym do wysokości wózka. Uzupełnia je innowacyjna technologia DirectFlush. Brak rantów i osłona zapobiegająca wypryskiwaniu wody poza miskę – to połączenie jest największym sprzymierzeńcem w walce o czystość! Deski sedesowe dostępne są w kolorze białym lub dla osób niedowidzących ‒ w kolorze niebieskim. Dodatkowo wyposażone są w funkcję wolnego opadania SoftClosing i łatwego montażu QuickRelease.

deska sedesowa O.novo Vitaumywalka O.novo Vita

Kolekcja O.novo Vita stworzy komfortową przestrzeń bez barier na długie lata. Sprosta wymaganiom zarówno osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych, jak i tych, które tylko chwilowo mają ograniczoną sprawność ruchową. O.novo Vita to także idealne rozwiązanie dla sektora opieki zdrowotnej. To kolekcja, która znosi wszelkie ograniczenia!

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Villeroy & Boch

Polecamy Ci również

Zobacz także