Ceramika łazienkowa – piękna i funkcjonalna

Ceramika łazienkowa – piękna i funkcjonalna

Ceramika łazienkowa zalicza się do podstawowych elementów wyposażenia tego pomieszczenia. Z uwagi na swoje gabaryty to właśnie ona stanowi również ozdobę łazienki. Dlatego, dokonując zakupów, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które spowodują, że ceramika będzie nie tylko upiększała wnętrze, ale też dodawała mu funkcjonalności.*

ceramika łazienkowa Peonia

Przestrzeń to podstawa

Niewątpliwie to powierzchnia łazienki najmocniej warunkuje liczbę i rodzaj montowanych sprzętów. Od niej zależy, czy będziemy mogli sobie pozwolić jednocześnie na wannę i prysznic, dużą umywalkę lub bidet. Zarówno przed budową, generalnym remontem, jak i przed odświeżeniem łazienki trzeba przeanalizować swoje plany, możliwości i potrzeby, tak aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Montaż technicznie…

Ceramikę łazienkową należy dobierać do konkretnej instalacji, którą posiadamy w domu. W nowym budownictwie najczęściej stosowanymi rozwiązaniami są systemy podtynkowe, które opierają się na stelażach wykonanych z wytrzymałych profili i łączników. Stelaże pozwalają na instalację podwieszanej miski ustępowej i bidetu. Przy takim rozwiązaniu zbiornik spłukujący misę WC znajduje się w ścianie, co pozytywnie wpływa na wygląd i higienę łazienki. Oferta marki Deante obejmuje podwieszane misy, między innymi nowy model Peonia, który może być skompletowany z deską wolnoopadającą, znacznie poprawiającą wygodę korzystania z łazienki.miska ustępowa Peoniadeska wolnoopadająca
umywalka PeoniaJeśli nie jesteśmy przygotowani na zmianę konstrukcji w ścianach, możemy zdecydować się tylko na podwieszaną umywalkę. Należy wówczas sprawdzić nośność danej powierzchni, aby zyskać pewność, że możliwy jest tam montaż ciężkich przedmiotów. Takie rozwiązanie oferuje nowa umywalka Peonia firmy Deante, którą można zarówno zawiesić na ścianie, jak i postawić na blacie, gdy będziemy chcieli wprowadzić do wnętrza niewielką zmianę.

… i aranżacja

Jeśli jednak warunki naszego mieszkania nie pozwalają na zawieszenie umywalki, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie ceramiki stawianej na lub wpuszczanej w blat. Sprawdzi się ona także w niewielkich wnętrzach, gdzie przestrzeń pod umywalką może zostać z powodzeniem zagospodarowana na szafkę do przechowywania artykułów higienicznych czy toaletowych.
Umywalki stawiane na blacie coraz bardziej zyskują na popularności w dużych, rodzinnych łazienkach, gdzie domownicy montują dwa identyczne produkty. W takiej aranżacji sprawdzi się nowość: niewielka kwadratowa umywalka Anemon, która swoją formą nie przytłoczy wnętrza i zapewni jednocześnie indywidualną przestrzeń dla każdego z partnerów.
Amatorom bardziej subtelnych aranżacji może przypaść do gustu wpuszczana w blat umywalka Floks, która po zabudowaniu zostaje niemal całkowicie ukryta. Dodatkową jej zaletą jest szeroki rant, który może posłużyć do przechowywania kosmetyków.

umywalka wpuszczana w blat - Floksumywalka kwadratowa - Anemon

Czysto, czyściej

Podczas urządzania łazienki lub wymiany sprzętów warto pamiętać o jeszcze jednej, ważnej cesze – łatwości czyszczenia. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem według tego kryterium są wszelkie systemy podwieszane, gdyż pozwalają na łatwe dotarcie do zakamarków łazienki. Schowane w ścianach elementy montażowe i zbiorniki ograniczają też powierzchnię, na której może gromadzić się kurz.
Najczęstszym problemem podczas użytkowania umywalki są osady wapienne, które tworzą się w wyniku częstego kontaktu z wodą. Aby je usunąć, warto zastosować niedrażniące środki chemiczne, pozbawione drobin ściernych, które mogą zarysować powierzchnię ceramiki. Z tego powodu należy zrezygnować z używania proszków. Do czyszczenia najlepiej wykorzystać wodę, delikatne środki2) myjące i miękkie tkaniny, a okresowo używać płynów odkamieniających.
Jeśli konserwacja ceramiki łazienkowej przebiega zgodnie z zaleceniami producenta, można się nią cieszyć przez długie lata. Szczególnie, że Deante swoje produkty z tej kategorii obejmuje aż 10-letnią gwarancją.

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Deante

Polecamy Ci również

Zobacz także