Bezpieczne i ciche pranie

Bezpieczne i ciche pranie

Przy zakupie pralki warto zwrócić uwagę nie tylko na jej właściwości piorące, ale też łatwość obsługi, wykonanie, bezpieczeństwo, ekonomiczność, wytrzymałość oraz stopień redukcji hałasu urządzenia.

Bezpieczne pranie
Badania przeprowadzone przez StiWa (Stiftung Warentest) udowodniły, że pralki firmy Samsung z linii Diamond pracują niezawodnie przez co najmniej 10 lat. Sprawdzają się zarówno przy materiałach delikatnych, jak i syntetycznych, a do tego - są bezpieczne. System Aqua Stop skutecznie zabezpiecza przed zalaniem. Pralki  wyposażone są w grzałkę wykonaną z tworzywa  ceramicznego oraz „diamentowy” bębnem. Grzałka jest mniej podatna na osadzanie się kamienia - głównej przyczyny awarii. Pozwala także oszczędzić wydatki na prąd. Grzałki, na których zbiera się osad powodują większe zużycie energii - nawet o 5.8 proc.

Bęben (Diamond Drum) to specjalny system wyprofilowanych otworów bębna pralki. Sprawia, że nie dostają się do nich włókna tkanin, ulegając zniszczeniu, zmechaceniu, sfilcowaniu lub zaciągnięciu. W pralkach Diamond przed tymi niepożądanymi efektami, nasze ubrania strzeże także kształt otworu przypominający maleńki diament. Jego pełna załamań struktura nie pozwala włóknom na przenikanie do otworów, ale także zatrzymuje wodę w tkaninie podczas obrotu bębna, co powoduje skuteczniejsze usuwanie zabrudzeń. O szczególnie delikatne rzeczy dba dodatkowo specjalny program do prania wełny, zatwierdzony certyfikatem Woolmark.

Warto podkreślić, że korzystanie ze wszystkich funkcji jest łatwe, ponieważ Samsung wyposażył „diamentowe” pralki w czytelny wyświetlacz oraz pokrętło typu jog. 

Bezpieczne i ciche pranie - zdjęcie 1 Bezpieczne i ciche pranie - zdjęcie 2

Ciche wibracje pralki
Z pralkami Master Class marki Siemens w domu można w pełni rozkoszować się ciszą i spokojem. Konstrukcja ścianek pralki oraz jej silnik zapewniają niezwykle cichą pracę i pełną stabilność urządzenia. Ścianki boczne zostały całkowicie przeprojektowane w celu zmniejszenia wibracji urządzenia. To oczywiste: im mniej pralka wibruje, tym jej praca cichsza. Drugim znaczącym elementem jest  silnik iQdrive, który dzięki, bezszczotkowej konstrukcji z magnetycznym układem napędowym pozwala na jeszcze większą redukcję hałasu.

Oceń artykuł
3,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Zdjęcia: Samsung, Siemens

Polecamy Ci również

Zobacz także