Baterie wannowo-natryskowe

Baterie wannowo-natryskowe

Baterie do montażu ściennego to wciąż najbardziej popularny rodzaj armatury wannowo-natryskowej. Ostatnio coraz częściej stosowane są modele podtynkowe, ale istnieje jeszcze wiele innych możliwości aranżacji strefy kąpielowej. Dlatego podczas urządzania nowej lub remontu starej łazienki warto rozważyć bardziej odważne i niestandardowe rozwiązania.

Na rynku dostępne są baterie wannowo-natryskowe instalowane na rancie wanny lub specjalnej półce montażowej. Zalety praktyczne tego rodzaju armatury są widoczne już na etapie montażu, gdyż nie ma konieczności ingerencji w ścianę, jak w przypadku modeli podtynkowych. Również korzystanie z baterii jest bardzo bezpieczne i komfortowe. Korpus jest ukryty, więc nie można się
o niego poparzyć. Dzięki temu, że rączka natrysku jest wyciągana, nie ma problemu z plączącym
się i zwisającym do wanny wężem prysznicowym. Ograniczona ilość elementów zewnętrznych (tylko pokrętła/uchwyt, wylewka i rączka natrysku) sprawia, że całość jest łatwa w czyszczeniu, a poza tym wygląda estetycznie.

Baterie wannowo-natryskowe - zdjęcie 1 Baterie wannowo-natryskowe - zdjęcie 2

Teraz trójotworowe baterie wannowo-natryskowe dostępne są np. w serii Kludi Zenta. Wylewka
o wysięgu 160 lub 220 mm wyposażona jest w s-pointer – perlator, który umożliwia regulację kąta wypływającej wody w zakresie 10º. Rączka natrysku z dwoma rodzajami strumienia, miękkim
i deszczowym, pozwoli rozkoszować się prysznicem, jak i skutecznie spłukać wannę. Ta armatura przekonuje nie tylko znakomitym, nowoczesnym wzornictwem, ale także przystępną ceną.

Baterie wannowo-natryskowe - zdjęcie 3Baterie czterootworowe znaleźć można w segmencie premium – w seriach Kludi Adlon (dwa modele z różnymi kształtami wylewki), Kludi Amphora (trzy modele, w tym dwie różne długości wylewki), JOOP! (cztery modele, w tym dwa rodzaje pokręteł i dwie długości wylewki), Kludi New Waves (dwa modele o różnych długościach wylewki) oraz Kludi Q-Beo. Warto zwrócić uwagę na modele, które są pozbawione wylewki, a w jej miejscu znajduje się przełącznik, który zmienia tryb strumienia z napełniania wanny na rączkę natrysku i na odwrót. Te baterie wymagają dodatkowej wylewki ściennej lub zastosowania zestawu odpływowo-przelewowego, który umożliwi napełnianie wanny przez przelew. We wszystkich pozostałych modelach wylewka ma kształt charakterystyczny dla serii – zaokrąglony, prosty, o wyrazistych konturach lub nietypowo załamany pod kątem; do tego dochodzą eleganckie, a jednocześnie wygodne w obsłudze pokrętła.

Oceń artykuł
4,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Kludi

Polecamy Ci również

Zobacz także