Baterie umywalkowe - pomysły na strumień

Baterie umywalkowe - pomysły na strumień

Klasyczny perlator, czy kaskada? Wypływ płaszczowy, a może woda w kolorze? Pomysłów na to, jaką formę przyjmie strumień wypływający z baterii umywalkowej jest co najmniej kilka.

Klasyczny perlator – to sprawdzone, tradycyjne  rozwiązanie, najczęściej stosowane przez producentów baterii. Woda przechodząc przez sitko perlatora – zwłaszcza jeśli podana jest do wylewki pod dużym ciśnieniem – zostaje delikatnie napowietrzona, co podczas mycia dłoni daje przyjemne uczucie masowania. Klasyce w wylewaniu wody sprzyjają zarówno tradycyjne formy armatury, jak i oryginalne.

klasyczny perlator wypływ kaskadowy wypływ płaszczowy

Kaskada – jedna z atrakcyjniejszych form, jaką może przybrać woda. Piękny, szeroki strumień spadający łukiem z wysokości i rozbijający się o dno umywalki jest naprawdę efektowny. Pod względem technologicznym rodzaj wypływu wody nie jest wcale bardziej skomplikowany od tradycyjnego. Przepływ wody w baterii kaskadowej jest podobny do tego w baterii wyposażonej
w perlator.

Płaszczowy wypływ wody – woda wydobywa się z baterii przez trzy poziome nacięcia na spodniej stronie wylewki, co przy dużej wysokości armatury wygląda bardzo dekoracyjnie. Niezwykłe wrażenia estetyczne przynosi zwłaszcza obserwacja baterii z profilu, kiedy to dobrze wyeksponowane są  trzy równoległe strumienie.

bateria, która kolorem sygnalizuje temperaturę wypływającej wody bateria, która kolorem sygnalizuje temperaturę wypływającej wody bateria, która kolorem sygnalizuje temperaturę wypływającej wody

Bateria, która kolorem sygnalizuje temperaturę wypływającej wody, to rozwiązanie nie tylko dekoracyjne, ale i funkcjonalne. Woda w kolorze czerwonym oznacza wodę gorącą, fioletowym – letnią, niebieskim – chłodną. Dzięki kolorowej wodzie, dzieci łatwo nauczą się bezpiecznie korzystać z baterii, a na dodatek będą miały z mycia rąk ogromną frajdę. Innowacyjnością technologiczną kolorowej wody jest to, że armatura nie wymaga zewnętrznego zasilania do podświetlenia strumienia. Barwa światła regulowana jest bezpośrednio temperaturą wody, a nie nastawą pokrętła baterii, co daje 100% pewności, że woda ma dokładnie taką temperaturę, jaką sygnalizuje jej kolor. 

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Coram Poland

Polecamy Ci również

Zobacz także