Baterie łazienkowe bez dotyku

Bateria bezdotykowa z serii Cubista

Bateria bezdotykowa z serii Cubista
Energooszczędne, inspirowane sztuką kubizmu i przyjazne w użytkowaniu - nowe baterie bezdotykowe.

Firma Oras wprowadziła na rynek bezdotykową wersję serii Cubista. Nowe baterie stanowią alternatywę dla klasycznych rozwiązań stosowanych w łazience. Dostępne są dwa modele: bateria umywalkowa oraz model wzbogacony o specjalny prysznic - rączkę Bidetta. Wprowadzenie wersji bezdotykowej pozwala dodatkowo podnieść komfort użytkowania, a przede wszystkim oszczędność wody i energii.

Energooszczędne rozwiązania

Użytkowanie baterii bezdotykowych jest łatwe i bezpieczne. Temperatura wody ustawiana jest bocznym regulatorem do poziomu najbardziej optymalnego dla użytkowników. Nie ma więc konieczności jej ustawiania przy każdym uruchomieniu strumienia. A to przekłada się na mniejsze zużycie wody.

Proste i oszczędne jest także uruchomienie bezdotykowej linii Cubista. Wbudowany sensor bez dotykania kranu uruchamia wodę i reguluje jej przepływ do niezbędnego minimum. Urządzenie zasilane jest baterią litową o długim czasie żywotności i mocy 6 V.

Ekologicznie i oszczędnie działa także rączka Bidetta. Uruchamiana jest poprzez krótki (0,5 s) ruch ręką przed sensorem baterii oraz przycisk znajdujący się na rączce. Bateria zamyka się po ponownym ruchu ręką przed sensorem. Wykorzystanie rączki natrysku pozwala na zużycie mniejszej ilości wody niż przy korzystaniu z kranu np. gdy potrzebujemy nalać wody lub opłukać przedmiot o dużej powierzchni. Zamiast manewrować nim pod baterią tracąc czas i wodę, korzystamy ze strumienia jaki daje prysznic. Dodatkowo rączka jest idealnym rozwiązaniem do małych łazienek, gdzie nie ma miejsca, by zamontować klasyczny bidet. Rączka pozwala zwiększyć zasięg kranu o dodatkową funkcję użyteczną w codziennej higienie.
Regulator przepływu (6 l/min.) w obu nowych modelach gwarantuje małe zużycie wody. Bateria wyposażone są także w filtry siatkowe.

Bateria bezdotykowa zapewnia oszczędność wody i higienę.
Bateria bezdotykowa z rączką prysznicową.

100 % higieny i bezpieczeństwa

Baterie bezdotykowe wyróżnia jeszcze jedna rzecz - ich zastosowanie daje najwyższy poziom higieny. Fakt, że użytkownik nie musi dotykać kranu ani przed uruchomieniem strumienia wody, ani po zakończeniu mycia pozwala zachować wyjątkową czystość rąk.
Zastosowane rozwiązania w linii bezdotykowej mają wpływ także na bezpieczeństwo użytkowania szczególnie ważne w przypadku osób starszych czy dzieci. Odnosi się to zarówno do wysokiego poziomu higieny, ale także zabezpieczenia przed strumieniem zbyt gorącej wody.

Wzornictwo

Linia zaprojektowana została przez projektantkę Kirsi Svärd. Inspirowana jest sztuką kubizmu połączoną z nowatorskimi rozwiązaniami. Dużo tu form geometrycznych tak charakterystycznych dla kubizmu jak stożki, walce i kule. Podstawowym założeniem serii jest czystość formy przejawiająca się też wysokim poziomie higieny i komfortu dla użytkowników.

 

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Oras

Polecamy Ci również

Zobacz także