Aromaterapia - zapachy na lato

Aromaterapia - zapachy na lato

Każda pora roku ma swoją aurę i swój zapach, zgodnie z którymi powinniśmy dobierać perfumy, wody perfumowane czy inne wonności. Sięgając do aromaterapii możemy skorzystać z bogatego bukietu zapachów naturalnych olejków eterycznych.

kominek aromaterapeutycznyNa lato powinny to być zdecydowanie zapachy lekkie, świeże, kwiatowe, leśne lub ziołowe.
Otoczmy się zatem woniami, które wprowadzą nas w niezapomniany, pozytywny nastrój. Wystarczy zaopatrzyć się w kominek aromaterapeutyczny i rozpylić w nim ulubione olejki eteryczne.

Możemy sięgnąć po olejek pomarańczowy, który  uspokaja, łagodzi napięcia nerwowe i skurcze mięśni. Dzieci lubią bardzo jego słodki, owocowy zapach. Olejek cytrynowy dodany do kominka podziała lekko stymulująco. Świeżym zapachem obdarzy nas również olejek grejpfrutowy o działaniu tonizującym i przeciwdepresyjnym, który zniweluje stres i migrenowe bóle głowy. Piękny, łagodny zapach olejku mandarynkowego podziała na nas uspokajająco, likwidując bezsenność i ogólne osłabienie organizmu. Kwiatowa woń olejku lawendowego przywoła w wyobraźni piękne pola lawendy w Prowansji, obiecując wyciszenie i odpoczynek. Olejek różany o słodkim, kwiatowym zapachu płatków róż zakropiony do kominka zniweluje stres i sprawi, iż zatęsknimy za łąkami pełnymi aromatycznych roślin i kwiatów, co być może zainspiruje nas do wyjazdu poza miasto i odpoczynku na łonie natury.

Korzystajmy zatem z tego bogactwa naturalnych zapachów aby nasz dom obdarzył nas relaksem oraz energią tak potrzebną na co dzień, a naszych gości wprowadził w miły, pogodny nastrój.

DR BETA radzi:

  • Do zabiegów i preparatów należy używać substancji naturalnych i najwyższej jakości, pozbawionych dodatków syntetycznych.
  • Syntetyczne zamienniki olejków eterycznych nie spełniają ani pielęgnacyjnej ani terapeutycznej roli. Należy więc szukać na olejach i olejkach nazw według systemu INCI.
  • Należy unikać zabiegów z użyciem olejków cytrusowych, gdy planujemy kąpiele słoneczne.
  • Nigdy nie stosować na skórę olejków eterycznych nierozcieńczonych olejami roślinnymi lub wodą!
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: drbeta.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także