Aranżacja łazienki w ciepłych kolorach

Aranżacja łazienki w ciepłych kolorach

Łazienka powinna koić nerwy, sprzyjać relaksowi, być miejscem absolutnego spokoju. Zasada ta przyświecała przy projektowaniu prezentowanej łazienki.

Aranżacja łazienki to pomysł dla tych, którzy cenią sobie odpoczynek w domowym zaciszu. Założeniem projektowym było stworzenie w łazience atmosfery spokoju. Udało się to dzięki zastosowaniu naturalnych, ciepłych kolorów, prostych w formie elementów wyposażenia, neutralnym dodatkom. Postarano się również, aby większość kosmetyków, przyborów toaletowych nie pozostawała na widoku, aby ład i harmonia we wnętrzu nie były zakłócone.

Aranżacja łazienki

Najważniejszym elementem wyposażenia łazienki jest dosyć duża, głęboka wanna. Warto wiedzieć, że jeśli wanny dostępne na rynku nie spełniają naszych oczekiwań, można zamówić wannę według indywidualnego projektu, w dowolnym rozmiarze, wykonaną nawet z takich materiałów, jak drewno tekowe lub cedrowe.

Jak urządzić łazienkę - przydatne wskazówki

Dopełnieniem wystroju łazienki powinny być naturalne materiały, na przykład wspomniane wcześniej drewno, a także kamień, szkło, bawełna. Nie warto natomiast wprowadzać do wystroju łazienki elementów z plastiku, ponieważ popsują końcowy efekt.
Na ściany i podłogi łazienki można zastosować wiele rożnych materiałów. Najbardziej praktyczne
i najczęściej stosowane są płytki ceramiczne. Wybierając płytki na ściany, trzeba pamiętać, że każda faktura daje inne odbicie światła, a przez to inny efekt przestrzenny. Wybierając z kolei płytki podłogowe, nie zapominajmy, że muszą być antypoślizgowe, tak więc niektóre ich rodzaje nie będą do tego pomieszczenia odpowiednie.

Aranżacja łazienki

Jeśli nasza łazienka nie jest duża, warto pomyśleć o stworzeniu iluzji przestrzennej. Dzięki zastosowaniu pewnych metod wnętrze będzie wydawać się przestronniejsze i jaśniejsze. Wszyscy dobrze wiemy, że ciemne kolory pomniejszają, a jasne powiększają optycznie. Podobnie jest
z wzorami - duże pomniejszają, małe powiększają. Świetnym rozwiązaniem do małych łazienek
są lustra - odbijają światło, dzięki czemu znakomicie powiększają wnętrze. Dobrze jest w łazience zainstalować przynajmniej dwa źródła światła - górne i punktowe, które doświetlą lustra.
W łazience nie może też zabraknąć aromaterapii, a zatem pamiętajmy o olejkach do kąpieli, świeżych kwiatach, świecach lub kadzidełkach.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Paulina Czerwińska

Źródło: www.purpureart.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także