AGD - poradnik

Waga łazienkowa – jaką kupić?

waga łazienkowaIstnieją dwa rodzaje wag łazienkowych, tj. wagi mechaniczne i wagi elektroniczne. Wag mechanicznych praktycznie już się nie kupuje, choć cały czas są dostępne w sprzedaży. Wagi elektroniczne są od nich dokładniejsze i mogą posiadać cały szereg funkcji dodatkowych. Podczas zakupu należy jednak zwrócić uwagę na parametry podstawowe. Należą do nich przede wszystkim zakres ważenia, jak również rodzaj platformy wagi, jej zasilanie i wyświetlacz. Zakres ważenia oznacza w wadze masę, jaką będzie ona w stanie odczytać. Do użytku domowego wystarczająca jest waga o maksymalnym obciążeniu do 150 kg. Istotna jest również trwałość i wytrzymałość materiału, z jakiego wykonano platformę wagi oraz ilość i rodzaj zastosowanych w urządzeniu baterii. Baterie te trzeba bowiem wymieniać w czasie użytkowania sprzętu, a to niesie z sobą określone koszty.

Jak dopasować wagę do wystroju łazienki?

zdjęcie 1W dzisiejszych czasach waga łazienkowa jest nie tylko urządzeniem pomiarowym, ale także pełni istotny element dekoracji wnętrza. Dlatego też dokonując zakupu – warto wybrać taki sprzęt, który jak najlepiej będzie komponował się ze stylem, w jakim urządzono i wyposażono łazienkę. Za uniwersalne uchodzą wagi z platformą wykonaną z hartowanego szkła. Posiadają one rożne kształty, wzory, kolory i praktycznie łatwo jest wybrać takie urządzenie, które idealnie dopasuje się do naszej łazienki. Ich imitacją są wagi posiadające platformy plastykowe. Te jednak nie uchodzą za solidne i trwałe, co powoduje, że raczej nie warto w nie inwestować. Ciekawym rozwiązaniem są za to wagi z platformą drewnianą. Drewno pojawia się w naszych łazienkach coraz częściej i coraz chętniej umieszczamy je w tym wnętrzu. Właśnie tam, gdzie zastosowano dużą ilość elementów drewnianych – doskonale pasować będzie waga z platformą z tego surowca.

Jak użytkować golarkę do ubrań?

golarka do ubrańGolarka do ubrań jest bardzo prostym urządzeniem, które skutecznie odnawia odzież oraz dekoracyjne tkaniny domowe. Użytkowanie golarki nie jest skomplikowane i sprowadza się do przesuwania powierzchni  golącej w obrębie zniszczonych fragmentów tkanin. Powierzchnia ta jest wyposażona w ostrza umieszczone pod różnym kątem, które niwelują zmechacenia i usuwają niepożądane supełki. Istotne jest czyszczenie ostrzy, ponieważ mają one tendencję do zapychania się nieczystościami. Do czyszczenia najlepiej nadają się specjalne pędzelki, które producenci załączają do swoich produktów. Jeżeli w zestawie nie ma takiego pędzelka – można użyć innego lub usunąć strzępki ręcznie. Jeśli zaniechamy czynności czyszczenia golarki – nie będzie ona pracowała wydajnie.

Zobacz także