Czyszczenie i konserwacja - poradnik

Sposób na fugi - czyszczenie

zdjęcie 1Brudne fugi w łazience czy kuchni to zmora każdego z nas. Niestety brudzą się dość szybko i wcale nie tak prosto je wyczyścić bez uszkodzenia ich powierzchni. Głównym źródłem zabrudzeń jest oczywiście osad kamienny, resztki mydła, czy tłuszczu. Niestety różnego rodzaju płyny czy olejki do kąpieli, które są na ogół dość tłuste, nie pomagają w utrzymaniu czystych fug. Do czyszczenia fug świetnie nadaje się np. pasta do zębów, czy inny środek zawierający chlor. Innym świetnym sposobem wyczyszczenia fug jest polanie ich wybielaczem i następnie spłukanie wodą. Kolejnym środkiem nadającym się do czyszczenia jest mieszanka proszku do pieczenia z niewielką ilością wody, bądź sody również z niewielką ilością wody. Jeśli żaden z powyższych sposobów nie sprawdzi się, to pozostaje nam zakup specjalnego środka do czyszczenia fug.

Jak pozbyć się żółtych zacieków na wannie?

Czysta i schludna łazienka to podstawa. Co w momencie kiedy nasza wanna jest już wysłużona i pojawiły się na niej żółte zacieki? Można je wyczyści się roztworem soli i tempertyny - po tym zabiegu wanna będzie znowu lśniąco biała.

Drugim sposobem jest spryskanie miejscowo octem i zetrzeć gąbeczką. Jeżeli to nie pomogło warto nalać do wanny wrzątek (wcześniej zatkać korkiem), butelkę octu i zostawić jak najdłużej się da. Po upływie dłuższego czasu wyszorować wanną gąbką lub druciakiem.

wanna

Sposób na lśniące baterie łazienkowe i kuchenne

Baterie łazienkowe wyglądają efektownie gdy są utrzymane w czystości. Jednak codziennie użytkowanie sprawia, że ciężko się brudzą i nie wyglądają ładnie. Aby baterie łazienkowe znowu błyszczały, wystarczy przetrzeć je szmatką nasączoną octem.

Bateria bezdotykowa z rączką prysznicową.

Zobacz także