AGD - poradnik

Pralka w łazience – podłączenie

pralka w łazienceAby móc korzystać z pralki należy podłączyć ją do prądu, odpływu kanalizacyjnego oraz ujęcia bieżącej wody. Najlepiej, jeśli istniejące w łazience instalacje przewidują ewentualność podłączenia do nich urządzenia piorącego. Pralka powinna bowiem posiadać oddzielny odpływ i dopływ wody oraz indywidualne gniazdo wtykowe z uziemieniem.
W pozostałych przypadkach należy radzić sobie na inne sposoby. Dopuszczalne jest podłączenie węża odpływowego od pralki do syfonu umywalkowego. Syfon ten jednak należy nieco przerobić, wyposażając go w specjalny króciec na wąż. Podobnie jest z ujęciem bieżącej wody. Jeśli nie ma innej możliwości – wodę do pralki doprowadza się od baterii znajdującej się przy umywalce. Pamiętajmy jednak, że tego rodzaju rozwiązania nie są traktowane przez profesjonalistów jako typowe i mogą skutkować wieloma nieprzyjemnymi okolicznościami, np. zalaniem pomieszczenia.

Jak prawidłowo użytkować i konserwować pralkę?

pomysł na łazienkęNa żywotność urządzeń elektrycznych zawsze ma wpływ ich prawidłowa eksploatacja i stosowanie zabiegów konserwujących. Producenci pralek dołączają zwykle do swoich wyrobów instrukcje ich użytkowania oraz obsługi. Wskazówek tych nie należy lekceważyć, ponieważ może to skutkować utratą gwarancji na pralkę. Każda nowo nabyta pralka wymaga odpowiedniego jej podłączenia, wypoziomowania oraz zdjęcia blokad zabezpieczających. Czynności te można przeprowadzić samodzielnie. Jeśli jednak uważamy, że trudno będzie nam sobie z nimi poradzić – można poprosić o pomoc ekipę, która dostarcza nam pralkę do domu. W przypadku nowych sprzętów, bardzo ważne jest również przeprowadzenie pierwszego prania „na pusto’. Zabieg ten oczyszcza urządzenie od wewnątrz i konserwuje je. Takie pranie należy również wykonywać co pewien czas w późniejszym procesie eksploatacji pralki. Doskonałym sposobem na czyszczenie wnętrza urządzenia piorącego jest wsypanie do dozownika na proszek sody oczyszczonej z domieszką kwasku cytrynowego i nastawienie pralki na wysokotemperaturowy program piorący.


Jaka szczoteczka do zębów najlepsza?

szczoteczka do zębówNie ma takich wyników specjalistycznych badań, które jednoznacznie potwierdzałyby wyższą skuteczność szczoteczek elektrycznych w pielęgnacji i utrzymywaniu higieny w jamie ustnej. Specjaliści twierdzą, że takie same efekty można uzyskać za pomocą poprawnie używanej szczoteczki manualnej. Pomimo tego – szczoteczki elektryczne mają ogromną rzeszę swoich zwolenników. Są bowiem wygodniejsze w stosowaniu, gdyż praktycznie nie wymagają od użytkownika wykonywania żadnych ruchów, mających na celu umycie zębów. Złośliwi mawiają, że w takim razie jest to rozwiązanie dla leniwych. Zwolennicy jednak odpierają zarzuty, twierdząc iż rozwiązanie pasuje bardziej dla osób praktycznych, ceniących swój prywatny czas i wygodę.

Zobacz także