AGD - poradnik

Na co zwracać uwagę podczas kupowania golarki elektrycznej?

zdjęcie 1Oprócz rzeczy najistotniejszych, czyli sytemu golenia oraz sposobu zasilania golarki – warto także zwracać uwagę na kilka elementów dodatkowych. Dobrze jest jeżeli golarka jest wygodna dla nas samych. Dlatego należy wziąć ją w  rękę i zastanowić się czy dany model będzie dla nas odpowiedni. Ponadto trzeba dopytać sprzedawcę, czy golarką można golić zarówno na sucho, jak i na mokro. Dobrym rozwiązaniem jest, jeżeli maszynka posiada trymer do przycinania baczków i wąsów oraz jeżeli można myć ją pod bieżącą wodą. Dodatkowo, golarki zasilane sieciowo powinny posiadać automatyczne dostosowanie się do sieci. Jest to szczególnie ważne, kiedy golarkę zamierzamy zabierać w podróże zagraniczne.

Jak zmniejszyć ból podczas depilacji?

zdjęcie 1Na zmniejszenie bólu w czasie depilacji pozwalają zarówno dodatkowe funkcje depilatora, jak i odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu. Depilację nóg najlepiej jest wykonywać bezpośrednio po kąpieli, ponieważ właśnie wówczas skóra jest najbardziej rozluźniona i ma rozszerzone pory. Aby uzyskać lepsze efekty zaleca się także stosowanie peelingu złuszczającego naskórek. Zmniejszeniu bólu służą takie funkcje w depilatorze, jak : masowanie, chłodzenie, nawiew powietrza, wibracja specjalnego paska masującego. Ponadto depilator należy dostosować do rodzaju owłosienia, z jakim zamierzamy walczyć. Na początek lepiej jest stosować depilację wolniejszą i delikatniejszą. Przyzwyczajaniu skóry do depilacji dobrze służą tzw. głowice startowe.

Jaki depilator wybrać?

depilatorDepilatory dzieli się w zależności od rodzaju głowicy, jaką w nich zastosowano. Od rodzaju głowicy zależy późniejszy sposób usuwania owłosienia przez depilator. Głowica może być z pęset lub z dysków. Nie ma większej różnicy w osiąganiu efektów końcowych przez obydwa rodzaje urządzeń. Jednak do włosków delikatnych i rzadkich zaleca się depilator z głowicą z pęset. Dobrze jest w takich przypadkach zwrócić uwagę, aby liczba pęset nie była maksymalna. Depilatory dyskowe lepiej sprawdzają się przy włoskach gęstych oraz mocnych. Kupując depilator dyskowy dobrze jest wybrać taki, który wyposażono w dyski ceramiczne, ponieważ mniej podrażniają one naskórek. Dyski metalowe powinny posiadać wierzchnią warstwę pokrytą srebrem.

Zobacz także