Style i trendy - poradnik

Łazienka w sypialni – czy to dobre rozwiązanie?

łazienka w sypialniMożna powiedzieć, że nawet doskonałe. Jest tak jednak jedynie pod warunkiem, kiedy łazienka przylegająca lub urządzona w sypialni nie jest jedyną łazienką w domu. Pomieszczenie to powinno bowiem pozostawać do wyłącznego użytku właścicieli sypialni. Jeśli zatem w domu nie ma innej i ogólnodostępnej łazienki – urządzanie jej w indywidualnej strefie snu jest całkowicie niedorzeczne. Jeśli natomiast nowa łazienka będzie funkcjonowała, jako dodatkowa – jest w stanie zaprowadzić w domu wiele pozytywnych zmian i dać ogromną satysfakcję osobom z niej korzystającym. W takiej sytuacji posiądziemy zupełnie prywatną i intymną przestrzeń, w której będziemy mogli cieszyć się niezależnością i niczym nieograniczoną swobodą. Zalet można doszukać się również patrząc na rozwiązanie z czysto praktycznego punktu widzenia. Są one zauważalne zwłaszcza wówczas, gdy razem z sypialnią i należącą do niej łazienką – można też urządzić prywatną garderobę.

Jak wykonać prysznic bez brodzika?

zdjęcie 1Prace związane z powstaniem prysznica bez brodzika są niestety bardziej skomplikowane niż postawienie w łazience gotowej kabiny prysznicowej i podłączenie odpływu tradycyjnego brodzika do rury odpływowej. Jeśli jednak wykonie takiego prysznica jest możliwe ze względów technicznych warto przez nie przejść. Trudność polega głównie na tym, że instalacja odpływowa musi zostać umieszczona poniżej poziomu łazienkowej posadzki. Do powyższego celu wykorzystuje się specjalne systemy odwodnień prysznicowych. Można zastosować wpust podłogowy, odwodnienie liniowe lub łukowe. Każde z nich wymaga jednak wykonania innego spadku i innego jego kształtowania. Z tego też powodu prace związane z odprowadzeniem wody z prysznica bez brodzika najlepiej jest powierzyć doświadczonemu i wyspecjalizowanemu w powyższym zakresie fachowcowi.

Jak wykończyć prysznic bez brodzika?

płytki łazienkoweMożliwości na powyższe jest wiele. Prysznic bez brodzika może mieć dowolne wymiary oraz posiadać dowolnie zaplanowany kształt. Można urządzić go w niewykorzystanej dotychczas wnęce łazienkowej lub przeznaczyć na niego inne, bardziej przestronne miejsce. Rozwiązanie to jest w ostatnim czasie bardzo modne i cieszy się szerokim zainteresowaniem. Do wykończenia podłogi prysznica służą najczęściej płytki. Może to być jednak również kamień naturalny oraz inne materiały odporne na działanie wody, w tym np. drewno. Ścianki oddzielające strefę kąpielową od pozostałej części łazienki mogą być pełne lub przeszklone. W pierwszym przypadku wykańcza się je najczęściej glazurą, w drugim natomiast stosuje hartowane szkło lub luksfery. Taki prysznic może posiadać drzwi, albo pozostawać otwarty. W jednej i drugiej wersji jest z całą pewnością wygodniejszy w użytkowaniu aniżeli tradycyjne kabiny prysznicowe oparte na standardowych brodzikach.

Zobacz także