Armatura - poradnik

Jakie są atuty instalacji podtynkowej?

 • Bateria termostatyczna.
  Baterie termostatyczne pozwalają łatwo osiągnąć odpowiednią temperaturę wody.
  Zastosowanie baterii podtynkowej to rozwiązanie godne uwagi zwłaszcza w pomieszczeniach o niewielkiej kubaturze. Baterie umieszcza się w ścianie, co pozwala zaoszczędzić miejsce na zewnątrz. Widoczna jest jedynie rozeta maskująca wraz z dźwignią regulatora ciepłej i zimnej wody. Wszystkie rury instaluje się w ścianach i suficie. Poszczególne elementy instalacji umieszcza się tam, gdzie będą najbardziej wydajne, dostępne i funkcjonalne.
 • To także bogactwo elementów składowych, które możemy wykorzystać przy budowaniu indywidualnej instalacji, dopasowanej do potrzeb.

Jaki panel prysznicowy wybrać?

panel prysznicowyWybór panelu prysznicowego nie jest wcale łatwy, gdyż na rynku mamy bogatą ich ofertę. Różnią się ceną, materiałem z którego są zrobione, dodatkowymi funkcjami, kształtem. Oczywiście najważniejszą rzeczą jest jakość i materiał, z którego panel prysznicowy został wykonany, gdyż te właśnie cechy powodują, że jego używanie jest bezpieczne i komfortowe. Kolejną bardzo ważną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę to dysze do hydromasażu. Warto, aby głowice były regulowane oraz miały możliwość zmiany mocy strumienia wody dzięki czemu będziemy mogli wymasować konkretne partie ciała. Należy zwrócić również uwagę na wariant montażu naszego panelu, gdyż istnieją: narożne, ścienne oraz wolnostojące.

Jak zamontować baterię umywalkową?

zdjęcie 1Montaż baterii umywalkowej nie dla wszystkich jest łatwą czynnością. Jednak nie taki wilk straszny jak go malują. Podpowiadamy jak zamontować baterię umywalkową w kilku krokach:

 • Na początku należy wkręcić w gniazda w korpusie baterii wkręty mocujące oraz przyłącza elastyczne.
 • Tak przygotowaną baterię wsunąć elementami przyłączeniowymi do otworu montażowego w umywalce.
 • Od spodu na wystające z baterii wkręty należy nałożyć podkładkę gumowa i metalową, następnie przykręcić baterię przy pomocy nakrętki tulejkowej w ten sposób, aby wyeliminować ewentualne przecieki wody.
 • Kolejnym krokiem jest podłączenie przyłączy elastycznych do instalacji wodociągowej.
 • Po podłączeniu baterii należy sprawdzić szczelność połączeń.

 

Zobacz także