AGD - poradnik

Jakie funkcje dodatkowe może posiadać prostownica?

zdjęcie 1Niekiedy o zakupie konkretnego modelu prostownicy decydują właśnie jej funkcje dodatkowe. Producenci urządzeń prześcigają się zatem w powyższym zakresie i starają się jak najbardziej urozmaicić swoje wyroby. Ciekawą propozycją są urządzenia z wymiennymi końcówkami. Wówczas w jednym sprzęcie mogą się zawierać aż trzy jego rodzaje, tj. prostownica, karbownica i lokówka. Ponadto prostownice mogą posiadać funkcję wytwarzania pary, jonizację, czy ultradźwięki, które nadają fryzurze idealnej gładkości. Można też nabyć prostownicę z podczerwienią, z kosmetykami do prostowania włosów oraz urządzenie, którym można prostować włosy mokre. Za pomocą określonego rodzaju prostownicy można także formować we włosach fale, jak również tworzyć nią loki.

Czy prostownica jest bezpieczna dla włosów?

prostownica do włosówTo pytanie zadaje wiele osób pragnących dokonać zmian w swoim wyglądzie, ale jednocześnie mających na uwadze kondycję i stan zdrowia posiadanych włosów. Prostownica jest urządzeniem, które oddziałuje na włosy wytwarzając bardzo wysoką temperaturę. Jak wiadomo, bezpośrednie i długotrwałe działanie wysokiej temperatury – nie służy włosom i przyczynia się do ich nadmiernego przesuszenia. Można jednak próbować zapobiegać powyższemu zjawisku poprzez rozsądne i umiejętne stosowanie prostownicy, jak również przez regularne stosowanie kosmetyków regenerujących włosy. Prostownica nie zaszkodzi włosom od razu. Stanie się to dopiero po dłuższym i zbyt częstym jej stosowaniu. Nie zaleca się zatem używania urządzenia na co dzień. Dobrze jest też chronić włosy przed zniszczeniem używając specjalnych kosmetyków do ich prostowania oraz regularnie stosować odżywki i maski regenerujące.

Jak działa elektryczna maszynka do golenia?

zdjęcie 1Elektryczne maszynki mogą golić w dwóch systemach. Jest to system głowicowy i foliowy. W systemie głowicowym znajdują się głowice, których w golarce powinno być jak najwięcej. Aktualnie są modele, które wyposaża się nawet w pięć głowic. Im liczba głowic jest większa – tym golenie będzie szybsze i bardziej precyzyjne. Dobrze jest jeżeli głowice są ruchome. Tego typu golarki lepiej dopasowują się do kształtu twarzy i tym samym golą dokładniej. Golarki z systemem foliowym posiadają ostrza i folię. W folii tej jest duża ilość drobnych otworów, w które dostaje się zarost. Zarost przycinają nożyki tnące. W tym systemie dostępne są maszynki z folią pojedynczą, podwójną i potrójną, umieszczaną naprzemiennie z ostrzami.

Zobacz także