Armatura - poradnik

Jakie baterie łazienkowe?

Przy wyborze baterii łazienkowych oprócz walorów estetycznych należy zwrócić uwagę na ich energonomię  Z uwagi na sposób mocowania wyróżniamy dwie grupy baterii: sztorcowe (stojące), które instaluje się przede wszystkim na wannie lub umywalce oraz ścienne .

baterie łazienkowe

Jaki panel prysznicowy wybrać?

panel prysznicowyWybór panelu prysznicowego nie jest wcale łatwy, gdyż na rynku mamy bogatą ich ofertę. Różnią się ceną, materiałem z którego są zrobione, dodatkowymi funkcjami, kształtem. Oczywiście najważniejszą rzeczą jest jakość i materiał, z którego panel prysznicowy został wykonany, gdyż te właśnie cechy powodują, że jego używanie jest bezpieczne i komfortowe. Kolejną bardzo ważną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę to dysze do hydromasażu. Warto, aby głowice były regulowane oraz miały możliwość zmiany mocy strumienia wody dzięki czemu będziemy mogli wymasować konkretne partie ciała. Należy zwrócić również uwagę na wariant montażu naszego panelu, gdyż istnieją: narożne, ścienne oraz wolnostojące.

Jak dbać o armaturę?

zdjęcie 1Baterii nie można traktować podczas mycia tak jak elementu umywalki. Wymagają odmiennej konserwacji i czyszczenia. Pokrywająca je warstwa chromu oraz niklu są wrażliwe na szorowanie i działanie żrących substancji. Dlatego też mycie ich niewłaściwymi środkami może spowodować trwałe uszkodzenie powłoki. Czyść więc je regularnie ściereczką zwilżoną w wodzie z mydłem, wytrzyj do sucha i wypoleruj.

Zobacz także