AGD - poradnik

Jaki depilator wybrać?

depilatorDepilatory dzieli się w zależności od rodzaju głowicy, jaką w nich zastosowano. Od rodzaju głowicy zależy późniejszy sposób usuwania owłosienia przez depilator. Głowica może być z pęset lub z dysków. Nie ma większej różnicy w osiąganiu efektów końcowych przez obydwa rodzaje urządzeń. Jednak do włosków delikatnych i rzadkich zaleca się depilator z głowicą z pęset. Dobrze jest w takich przypadkach zwrócić uwagę, aby liczba pęset nie była maksymalna. Depilatory dyskowe lepiej sprawdzają się przy włoskach gęstych oraz mocnych. Kupując depilator dyskowy dobrze jest wybrać taki, który wyposażono w dyski ceramiczne, ponieważ mniej podrażniają one naskórek. Dyski metalowe powinny posiadać wierzchnią warstwę pokrytą srebrem.

Jak dbać o depilator?

zdjęcie 1Depilator jest urządzeniem, które przede wszystkim należy czyścić. Czyszczenie może się odbywać przy użyciu specjalnej szczoteczki czyszczącej lub pod bieżącą wodą. Podczas zakupu należy dokładnie dopytać o sposób czyszczenia depilatora, ponieważ nie wszystkie urządzenia można czyścić na mokro. Nawet jeżeli jest to możliwe, to nie oznacza, że można cały sprzęt zanurzyć w wodzie. Ulegnie on wówczas uszkodzeniu, jakiego nie będzie obejmowała gwarancja udzielona przez producenta. Niezależnie od tego, czy producent zaleca czyścić depilator na sucho, czy też na mokro – należy to robić po każdorazowym użyciu urządzenia. Dobrze jest jeżeli depilator posiada etui do jego przechowywania. Wówczas może bowiem leżeć zupełnie bezpiecznie pomiędzy innymi przedmiotami, których używamy częściej lub rzadziej.

Gdzie kupić frezarkę?

frezarkaPoprzez pojęcie dobre urządzenie należy rozumieć nabycie sprzętu profesjonalnego. Sprzęt profesjonalny z kolei – to taki, którym posługują się w swej pracy specjaliści. Takich urządzeń nie ma w zwykłych sklepach, ani na aukcjach internetowych. Można je nabyć jedynie w hurtowniach i punktach, w których zaopatrują się właściciele gabinetów kosmetycznych. Ze sprzedażą dla osoby prywatnej nie powinno być w dzisiejszych czasach żadnych trudności. Dość dobre urządzenia, przeznaczone do użytku domowego mają w swoich ofertach sklepy, które prowadzą sprzedaż drobnego AGD. Jednak trzeba pamiętać, że tutaj wyznacznikiem jest marka. Kupujmy tylko sprzęt znanych nam i sprawdzonych marek, dopytując szczegółowo o jego parametry.

Zobacz także