Armatura - poradnik

Jak zrobić prysznic w ogrodzie?

prysznic w ogrodzie. fot. ConmotoNajprostszym rozwiązaniem będzie umieszczenie prysznica na zewnętrznej ścianie budynku. Odprowadzenie wody na zewnątrz domu nie jest czynnością skomplikowaną. Odgałęzienie wykonuje się za głównym licznikiem, przeważnie w piwnicy, pomieszczeniu gospodarczym, czy też w garażu. Układ rur powinien umożliwiać spuszczenie wody z instalacji przed zimą. Dzięki montażowi podlicznika ogrodowego, będziemy płacić tylko za zużytą wodę bez opłaty za zrzut ścieków.

 

 fot. Conmoto

Jaki panel prysznicowy wybrać?

panel prysznicowyWybór panelu prysznicowego nie jest wcale łatwy, gdyż na rynku mamy bogatą ich ofertę. Różnią się ceną, materiałem z którego są zrobione, dodatkowymi funkcjami, kształtem. Oczywiście najważniejszą rzeczą jest jakość i materiał, z którego panel prysznicowy został wykonany, gdyż te właśnie cechy powodują, że jego używanie jest bezpieczne i komfortowe. Kolejną bardzo ważną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę to dysze do hydromasażu. Warto, aby głowice były regulowane oraz miały możliwość zmiany mocy strumienia wody dzięki czemu będziemy mogli wymasować konkretne partie ciała. Należy zwrócić również uwagę na wariant montażu naszego panelu, gdyż istnieją: narożne, ścienne oraz wolnostojące.

Jakie baterie łazienkowe?

Przy wyborze baterii łazienkowych oprócz walorów estetycznych należy zwrócić uwagę na ich energonomię  Z uwagi na sposób mocowania wyróżniamy dwie grupy baterii: sztorcowe (stojące), które instaluje się przede wszystkim na wannie lub umywalce oraz ścienne .

baterie łazienkowe

Zobacz także