AGD - poradnik

Jak zmniejszyć ból podczas depilacji?

zdjęcie 1Na zmniejszenie bólu w czasie depilacji pozwalają zarówno dodatkowe funkcje depilatora, jak i odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu. Depilację nóg najlepiej jest wykonywać bezpośrednio po kąpieli, ponieważ właśnie wówczas skóra jest najbardziej rozluźniona i ma rozszerzone pory. Aby uzyskać lepsze efekty zaleca się także stosowanie peelingu złuszczającego naskórek. Zmniejszeniu bólu służą takie funkcje w depilatorze, jak : masowanie, chłodzenie, nawiew powietrza, wibracja specjalnego paska masującego. Ponadto depilator należy dostosować do rodzaju owłosienia, z jakim zamierzamy walczyć. Na początek lepiej jest stosować depilację wolniejszą i delikatniejszą. Przyzwyczajaniu skóry do depilacji dobrze służą tzw. głowice startowe.

Jaki depilator wybrać?

depilatorDepilatory dzieli się w zależności od rodzaju głowicy, jaką w nich zastosowano. Od rodzaju głowicy zależy późniejszy sposób usuwania owłosienia przez depilator. Głowica może być z pęset lub z dysków. Nie ma większej różnicy w osiąganiu efektów końcowych przez obydwa rodzaje urządzeń. Jednak do włosków delikatnych i rzadkich zaleca się depilator z głowicą z pęset. Dobrze jest w takich przypadkach zwrócić uwagę, aby liczba pęset nie była maksymalna. Depilatory dyskowe lepiej sprawdzają się przy włoskach gęstych oraz mocnych. Kupując depilator dyskowy dobrze jest wybrać taki, który wyposażono w dyski ceramiczne, ponieważ mniej podrażniają one naskórek. Dyski metalowe powinny posiadać wierzchnią warstwę pokrytą srebrem.

Jak dbać o depilator?

zdjęcie 1Depilator jest urządzeniem, które przede wszystkim należy czyścić. Czyszczenie może się odbywać przy użyciu specjalnej szczoteczki czyszczącej lub pod bieżącą wodą. Podczas zakupu należy dokładnie dopytać o sposób czyszczenia depilatora, ponieważ nie wszystkie urządzenia można czyścić na mokro. Nawet jeżeli jest to możliwe, to nie oznacza, że można cały sprzęt zanurzyć w wodzie. Ulegnie on wówczas uszkodzeniu, jakiego nie będzie obejmowała gwarancja udzielona przez producenta. Niezależnie od tego, czy producent zaleca czyścić depilator na sucho, czy też na mokro – należy to robić po każdorazowym użyciu urządzenia. Dobrze jest jeżeli depilator posiada etui do jego przechowywania. Wówczas może bowiem leżeć zupełnie bezpiecznie pomiędzy innymi przedmiotami, których używamy częściej lub rzadziej.

Zobacz także